ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
Суддя Верховного Суду України взяв участь у V Міжнародному Форумі з практики Європейського суду з прав людини
10/11/2016
 

У Львові завершив роботу V Міжнародний Форум з практики Європейського суду з прав людини, у якому брав участь суддя Верховного Суду України Михайло Гриців.

Суддя Верховного Суду України Михайло Гриців у своєму виступі на Форумі наголосив, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, а тому держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження й забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Визначальним кроком у досягненні цієї мети стала ратифікація Україною в 1997 році Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод стала. Імплементація ж норм Конвенції в українське законодавство, на переконання судді ВСУ, триває й досі.

– Конвенція як міжнародний договір, безперечно, є складовою частиною національного законодавства України, ­– зауважив Михайло Гриців.

За словами судді Верховного Суду України, якщо сьогодні під час розгляду справи виникає колізія, суддя все частіше надає перевагу вирішенню її відповідно до норм Конвенції та прецедентної практики Європейського суду з прав людини.

– Для українського юриста знання й навички щодо застосування практики Європейського суду з прав людини є необхідним елементом успішної діяльності: для суддів – вирішення спору в суді; для захисників – захист основоположних прав і свобод громадян, а тому всі ми маємо прагнути, щоби для кожного юриста застосування практики стало звичною справою,– підсумував Михайло Гриців.

Захід організовано в рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Гарантування дотримання прав людини при здійснені правосуддя».

© 2020. Верховний Суд України. Розробка Віадук-Телеком