ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
Експерти Європейського Союзу готові підтримати реформи для зміцнення незалежності судової системи України
03/26/2014
 

25 березня 2014 року Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк зустрівся з експертом проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Віргіліусом Валанчусом. Верховний Суд України є реципієнтом цього проекту.



Загальною метою проекту є прискорення реформ у сфері юстиції в Україні, зміцнення незалежності судової системи.

Під час зустрічі сторони обговорили стратегію реформування судової системи України та визначили пріоритети співпраці на найближчу перспективу.

Ярослав Романюк поінформував пана Валанчуса про основні напрями реформування судової системи України в нових політичних умовах і підкреслив, що, оскільки Україна продовжує євроінтеграційний курс, таке реформування має відбуватись у відповідності до європейських стандартів.

Голова Верховного Суду України також повідомив співрозмовника про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України.

У зв’язку з цим судді Верховного Суду України напрацьовують пропозиції до розділу Конституції «Правосуддя», зокрема, щодо повноважень Верховного Суду України. Кінцевою ж метою таких змін, наголосили обидва співрозмовники, має бути побудова в Україні сучасної, ефективної судової системи, яка б, зберігаючи національні особливості, відповідала б і європейським стандартам та забезпечувала надійний судовий захист прав і законних інтересів громадян та юридичних осіб.

Ярослав Романюк також зупинився на проблемі підвищення рівня суспільної довіри до судової влади України. Голова Верховного Суду України зазначив, що ця проблема має комплексний характер, і для її вирішення прийняття одного закону чи проведення люстраційної перевірки окремих суддів недостатньо. Потрібен цілий комплекс системних, узгоджених, рішучих і послідовних дій судової спільноти, законодавчого органу, представників громадянського суспільства. На переконання Ярослава Романюка, довіра до суду як гарантія ефективності судової системи потрібна не лише суддям, а й суспільству в цілому.

Віргіліус Валанчус запевнив, що Проект готовий надавати необхідну експертну допомогу з метою створення незалежної та ефективної судової системи в Україні у відповідності до міжнародних та європейських стандартів.

У зустрічі також взяла участь начальник відділу міжнародного співробітництва Верховного Суду України Ліна Губар.

© 2020. Верховний Суд України. Розробка Віадук-Телеком