ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
 2001-68. Відповідно до ст. 198 КК України самоуправство — це самовільне, всупереч установленому законом порядку, вчинення будь-яких дій, правомірність яких оспорюється іншою особою, якщо такими діями заподіяно істотну шкоду законним правам та інтересам окремих громадян.
 2001-69. Застосування чи спроба застосування при вчиненні хуліганських дій вогнестрільної зброї, будь-яких ножів, кастетів чи іншої холодної зброї, а так само предметів, спеціально пристосованих для заподіяння тілесних ушкоджень, є підставою для кваліфікації цих дій за ч. 3 ст. 206 КК України не лише у тих випадках, коли винний за допомогою зазначених предметів заподіяв або намагався заподіяти тілесні ушкодження, а й тоді, коли їх використання створювало реальну загрозу для життя або здоров’я громадян.
За відсутності реальної загрози для життя або здоров’я громадян такі дії підлягають кваліфікації за ч. 2 ст. 206 КК
 2001-70. Частиною 1 ст. 194 КК України передбачено кримінальну відповідальність за підробку лише такого документа, який видається державними або громадськими підприємством, установою чи організацією і який надає права або звільняє від обов’язків.
 2001-71. Заподіяння потерпілим тяжких тілесних ушкоджень на грунті сварки хоча й у громадському закладі, але без порушення громадського порядку, безпідставно визнано вчиненим у процесі особливо злісного хуліганства
 2001-72. За змістом ст. 241 КК України дії винного можуть розцінюватись як дезертирство лише в тому випадку, коли він самовільно залишив місце військової служби з метою взагалі ухилитися від неї
© 2018. Верховний Суд України. Розробка Віадук-Телеком