Верховний Суд України
Покарання у виді виправних робіт відбувається лише за місцем роботи засудженого і за змістом ч. 1 ст. 57 КК України не може бути призначене безробітним

Покарання у виді виправних робіт відбувається лише за місцем роботи засудженого і за змістом ч. 1 ст. 57 КК України не може бути призначене безробітним

Ухвала колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України
від 9 жовтня 2003 р.
(в и т я г)

Вироком Золочівського районного суду Львівської області від 12 липня 2000 р. Д. засуджено за ч. 2 ст. 140, ст. 2296 КК 1960 р. із застосуванням статей 42, 43 цього Кодексу на три роки шість місяців позбавлення волі.

Постановою Миколаївського районного суду Львівської області від 11 жовтня 2002 р. на підставі ст. 82 КК 2001 р. не відбуту Д. частину покарання замінено більш м’яким — виправними роботами строком на один рік один місяць вісім днів із відбуванням його в районі проживання засудженого в місцях, визначених органами, що відають виконанням цього покарання, та щомісячним відрахуванням у доход держави 20 % заробітної плати.

У касаційному поданні заступник прокурора Львівської області порушив питання про скасування цієї постанови у зв’язку з неправильним застосуванням кримінального права.

Заслухавши доповідача, прокурора, який підтримав касаційне подання, обговоривши наведені в останньому доводи та перевіривши матеріали справи, колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України дійшла висновку, що подання підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 57 КК 2001 р. покарання у виді виправних робіт відбувається тільки за місцем роботи засудженого і не може бути призначене безробітним, оскільки цим Кодексом не передбачено можливості його відбування в інших місцях, що визначаються органами, які відають виконанням виправних робіт.

Д. на момент засудження Золочівським районним судом Львівської області (12 липня 2000 р.) був безробітним. Однак суд при заміні не відбутої Д. частини покарання більш м’яким — виправними роботами — зазначеної обставини не врахував.

З цієї причини колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України постанову Миколаївського районного суду Львівської області від 11 жовтня 2002 р. щодо Д. скасувала і направила справу на новий судовий розгляд.

© Верховний Суд України, 2013