Верховний Суд України
Відмова прокурора від підтримання державного обвинувачення потягла обгрунтоване закриття справи

Відмова прокурора від підтримання державного обвинувачення потягла обгрунтоване закриття справи

Ухвала колегії суддів Судової палати у кримінальних справах
Верховного Суду України
від 4 листопада 2004 р.
(в и т я г)

Хотинський районний суд Чернівецької області постановою від 21 липня 2003 р. закрив кримінальну справу щодо Т., обвинувачуваного за ч. 2 ст. 364 КК, у зв’язку з відмовою прокурора від обвинувачення.

В апеляційному порядку справа не розглядалась, оскільки Апеляційний суд Чернівецької області відмовив прокурору Кельменецького району тієї ж області у прийнятті до розгляду апеляції на зазначену постанову.

У касаційному поданні заступник прокурора Чернівецької області, посилаючись на незаконність та необгрунтованість постанови суду першої інстанції, просив скасувати її та направити справу на новий судовий розгляд.

Заслухавши суддю-доповідача, думку прокурора, обговоривши наведені в касаційному поданні доводи та перевіривши матеріали справи, колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України визнала, що подання не може бути задоволене з таких підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 282 КПК, якщо прокурор відмовився підтримувати державне обвинувачення, а потерпілий не бажає скористатися правом, передбаченим ч. 2 ст. 267 цього Кодексу (вимагати продовження розгляду справи й самому підтримувати обвинувачення), суд своєю ухвалою або постановою закриває справу.

Як убачається з матеріалів справи, в якій нікого не визнано потерпілим, прокурор у ході судового розгляду дійшов висновку про те, що дані судового слідства не підтверджують пред’явленого Т. обвинувачення за ч. 2 ст. 364 КК, і підтримувати його відмовився.

За таких обставин суд, як того вимагає ч. 2 ст. 282 КПК, своєю постановою справу закрив. Це рішення є законним і обгрунтованим, а тому колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України у задоволенні касаційного подання прокурора відмовила.

© Верховний Суд України, 2013