ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
2001-94. Усне декларування предметів, що були переміщені через митний кордон України, не визнано порушенням митних правил, передбачених ст. 118 МК України
 
 
Постановою судді Амвросіївського районного суду Донецької області від 13 грудня 1999 р. Т. притягнено до адміністративної відповідальності за ст. 118 МК у вигляді штрафу в розмірі 74 грн. з конфіскацією 8 тис. 132 доларів США.

Згідно з постановою судді Т. 6 грудня 1999 р. приблизно о 23-й годині на митному пункті «Успенка» Амвросіївської митниці під час митного огляду не вніс у декларацію відомості про валюту в сумі 8 тис. 132 долари США, яку він переміщував через митний кордон України в багажнику автомобіля.

Як установлено матеріалами справи, прибувши в названий митний пункт, Т. заповнив митну декларацію, в яку вніс відомості про 665 рублів Росії та 5 багажних місць, і пред’явив її інспектору митниці Б. Останній, поставивши на ній печатку, сказав Т., що хоче перевірити його автомобіль на предмет перевезення недозволених речей через митний кордон України. Т. усно повідомив йому, що в багажнику автомобіля є 8 тис. 132 долари США, які він не вніс у декларацію через те, що боявся, щоб ніхто не відібрав їх у темну пору доби.

Як вбачається із показань Т., він добровільно заявив інспектору про наявну в нього валюту, відомості про яку не вніс у митну декларацію, оскільки боявся, що хтось дізнається про перевезення ним великої суми грошей. Умислу приховати валюту в нього не було.

Інспектор Амвросіївської митниці Б. показав, що саме він провадив огляд речей, які Т. вніс у митну декларацію. Оглянувши їх, він запропонував Т. пройти до автомобіля, щоб перевірити, чи не переміщує той недозволені речі через митний кордон України. Коли вони залишились удвох, Т. заявив, що в багажнику машини він перевозить 8 тис. 132 долари США, про які не вніс відомості у митну декларацію, оскільки було темно і він боявся, щоб ніхто їх у нього не відібрав.

Із наведеного вбачається, що умислу приховати валюту від митного контролю Т. не мав, тому що добровільно її пред’явив, залишившись наодинці з інспектором митного органу України.

Постановою начальника Амвросіївської митниці від 13 грудня 1999 р. в порушенні кримінальної справи щодо Т. відмовлено за відсутністю в його діях складу злочину, передбаченого ст. 70 КК.

Т. здійснив усне декларування валюти, яку він переміщував через митний кордон України, а тому в його діях немає і порушення митних правил, передбачених ст. 118 МК, незважаючи на те, що в письмовій декларації, завірений печаткою, цих відомостей не було.

Виходячи з наведеного Голова Верховного Суду України постанову судді скасував, а справу закрив.
© 2018. Верховний Суд України. Розробка Віадук-Телеком