ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
2002-79. Адміністративна відповідальність за ст. 164 КпАП України настає за умови, що особа систематично здійснює підприємницьку діяльність, не будучи зареєстрованою як суб’єкт такої діяльності
 
 

Постановою судді Козятинського районного суду Вінницької області від 31січня 2001 р. Д. притягнено до адміністративної відповідальності за ст. 164 КпАП з накладенням штрафу в розмірі 51 грн. та конфіскацією товарно-матеріальних цінностей.

Голова Вінницького обласного суду постановою від 20 лютого 2001 р. залишив зазначену постанову щодо Д. без зміни, а протест заступника прокурора Вінницької області — без задоволення. Згідно з постановою судді, 25 січня 2001 р. на автошляху поблизу с. Кашперівки Козятинського району Вінницької області працівниками податкової міліції був затриманий вантажний автомобіль «Мерседес-Бенц» із причепом, в якому Д., займаючись підприємницькою діяльністю без державної реєстрації,транспортував до можливого місця реалізації закуплені в м. Чернівцях 29912кілограмів м’ясопродуктів. Своїми діями він порушив порядок заняття підприємницькою діяльністю.

Заступник Генерального прокурора України порушив у протесті питання про скасування постанов судді Козятинського районного суду від 31 січня 2001 р. та голови Вінницького обласного суду від 20 лютого 2001 р. щодо Д. і про закриття адміністративної справи на підставі п. 1 ст. 247 КпАП у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Перевіривши матеріали адміністративної справи та розглянувши доводи протесту, Голова Верховного Суду України задовольнив протест і зазначив таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону від 7 лютого 1991 р. «Про підприємництво» поняття «підприємництво» визначене як безпосередня самостійна, систематична, на власний ризик діяльність по виробництву продукції, виконанню робіт, наданню послуг із метою одержання прибутку. Тобто однією з обов’язкових ознак підприємницької діяльності є систематичність її здійснення.

Відповідно до чинного законодавства систематичною вважається діяльність у разі, коли продаж товарів здійснюється протягом календарного року більше чотирьох разів. У такому випадку громадяни зобов’язані зареєструватись як суб’єкти підприємництва. При невиконанні останньої вимоги настає відповідальність за ст. 164 КпАП.

Із матеріалів справи вбачається, що Д. закупив м’ясопродукти у м.Чернівцях та транспортував їх до можливого місця реалізації — м. Умані або м. Донецька, проте на території Вінницької області був затриманий працівниками податкової міліції.

Перевіркою не було виявлено жодного факту як одноразового, так і систематичного продажу Д. товарів. Таким чином, у діях Д. немає складу правопорушення, передбаченого ст. 164 КпАП. У зв’язку з цим всі постанови скасовано, а справу закрито.

© 2018. Верховний Суд України. Розробка http://www.viaduk.net" style="color:#ffffff;">Віадук-Телеком