ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
Єдиний випадок конфлікту між неповнолітніми дітьми не є підставою для висновку про наявність у діях батьків правопорушення, передбаченого ст. 184 КпАП України
 
 
Постановою судді Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим від 15 жовтня 1998 р. Ч. було притягнено до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 184 КпАП з накладенням стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17 грн. Її визнано винною у неналежному виконанні обов’язків по вихованню сина Д., 1989 року народження, який 5 вересня 1998 р. під час сварки у дворі будинку обізвав неповнолітнього А. і побив його кепкою.

Голова Верховного Суду України дійшов висновку, що зазначена постанова судді є необгрунтованою і підлягає скасуванню з таких підстав.

Відповідно до вимог статей 252, 280 КпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний повно й об’єктивно дослідити обставини правопорушення і з’ясувати, чи було воно вчинено та чи винна в цьому дана особа.

Як вбачається з матеріалів справи, єдиним доказом, на підставі якого орган внутрішніх справ порушив щодо Ч. адміністративне провадження за ч. 1 ст. 184 КпАП і яким суддя обгрунтував висновок про її винність у неналежному виконанні передбачених законодавством обов’язків по вихованню неповнолітнього сина, є факт конфлікту між дітьми за його участю, що мав місце 5 вересня 1998 р. Будь-яких інших даних, які б свідчили про погану поведінку Д. і про ухилення його матері від виконання обов’язків щодо забезпечення необхіднихКумов життя, навчання чи виховання неповнолітнього сина, у матеріалах адміністративної справи немає і при її розгляді в суді не встановлено.

Із долученої до скарги Ч. характеристики її сина Д. за місцем навчання видно, що він успішно навчається в гімназії, дисциплінований, має добру поведінку, неконфліктний, у стосунках із ровесниками доброзичливий. Тому єдиний випадок конфлікту між дітьми за участю малолітнього Д. не дає достатніх підстав для висновку про винність Ч. у неналежному вихованні свого сина і наявність у її діях правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КпАП.

У зв’язку з викладеним постанову судді про притягнення Ч. до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 184 КпАП скасовано за відсутністю складу правопорушення.

© 2018. Верховний Суд України. Розробка Віадук-Телеком