ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
2001-80. Перегляд у порядку нагляду обвинувального вироку у зв’язку з необхідністю застосування закону про більш тяжкий злочин, через м’якість покарання або з інших підстав, що тягнуть за собою погіршення становища засудженого, допускається лише протягом року після набрання ним законної сили
 
 
Вироком Павлоградського міського суду Дніпропетровської області від 17 березня 1998 р. Г. засуджено за ч. 1 ст. 81 КК на два роки виправних робіт без позбавлення волі за місцем роботи з відрахуванням у дохід держави 10 % заробітку.

У касаційному порядку справа не розглядалася.

Г. визнано винним у тому, що він у період з 31 липня по 4 серпня 1997 р. у два прийоми таємно викрав із бази дирекції капітального будівництва державної холдингової компанії «Павлоградвугілля» сім мідних стержнів з оболонки електродвигуна загальною вартістю 1 тис. 117 грн. 62 коп.

Постановою президії Дніпропетровського обласного суду від 11 серпня1999 р. вирок суду скасовано, а справу направлено на новий судовий розгляд у зв’язку з тим, що суд необгрунтовано виключив з обвинувачення Г. крадіжку трьох мідних стержнів, безпідставно перекваліфікував його дії з ч. 4 ст. 81 КК на ч. 1 цієї статті і призначив покарання, яке не відповідає тяжкості вчиненого злочину.

Заступник Голови Верховного Суду України порушив у протесті питання про скасування постанови президії обласного суду як незаконної через порушення вимог ст. 385 КПК і про залишення в силі вироку міського суду.

Перевіривши матеріали справи, судова колегія в кримінальних справах Верховного Суду України визнала, що протест підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст. 385 КПК перегляд у порядку нагляду обвинувального вироку у зв’язку з необхідністю застосування закону про більш тяжкий злочин, через м’якість покарання або з інших підстав, що тягнуть за собою погіршення становища засудженого, допускається лише протягом року після набрання ним законної сили.

Як видно з матеріалів справи, вирок щодо Г., який не був оскаржений у касаційному порядку, набрав законної сили 25 березня 1998 р., а скасовано його в порядку нагляду постановою президії обласного суду з підстав, що тягнуть за собою погіршення становища засудженого, 11 серпня 1999 р., тобто після закінчення річного строку.

Тому судова колегія в кримінальних справах Верховного Суду України відповідно до ст. 389 КПК постанову президії обласного суду скасувала як незаконну, а вирок міського суду залишила без зміни.
© 2018. Верховний Суд України. Розробка Віадук-Телеком