ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
2002-41. Положення Закону України «Про державну службу» щодо пенсійного забезпечення державних службовців і постанова Кабінету Міністрів України від 13 грудня 1999 р. № 2288 не передбачають проведення перерахунку призначених державним службовцям пенсій у зв’язку зі збільшенням у подальшому розмірів посадових окладів
 
 

У березні 2001 р. К. звернувся в суд із позовом до Ленінградського районного управління Київського міського управління Пенсійного фонду України про перерахунок пенсії державного службовця, посилаючись на те, що йому як державному службовцю, який не працює, було відмовлено в перерахунку пенсії у зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 13грудня 1999 р. № 2288 «Про впорядкування умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів», згідно з якою були збільшені розміри посадових окладів та надбавок за ранг тій категорії державних службовців, до якої він належав до виходу на пенсію.

Рішенням Ленінградського районного суду м. Києва від 12 квітня 2001 р., залишеним без зміни ухвалою судової колегії в цивільних справах Київського міського суду від 23 травня 2001 р., в задоволенні позову відмовлено. У касаційній скарзі К. просив скасувати судові рішення, посилаючись на те, що суд неправильно витлумачив зміст спільного листа від 21 липня 1995 р. № 01-3/805-02-2 Міністерства соціального захисту населення, Міністерства фінансів, Міністерства юстиції, Міністерства праці та Головного управління державної служби при Кабінеті Міністрів України «Про строки призначення пенсій та про перегляд розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про державну службу» у зв’язку із змінами оплати праці».

Перевіривши матеріали справи й обговоривши доводи касаційної скарги, судова палата з цивільних справ Верховного Суду України дійшла висновку, що касаційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.

Відповідно до частин 1 і 2 ст. 37 Закону від 16 грудня 1993 р. «Про державну службу» (далі — Закон) пенсія державним службовцям виплачується за рахунок держави. На одержання такої пенсії мають право особи, які досягли встановленого законодавством України пенсійного віку, за наявності загального трудового стажу для чоловіків – не менше 25 років, для жінок — не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби — не менше 10 років. Зазначеним особам пенсії призначаються в розмірі 80 % від суми їх посадового (чинного) окладу з урахуванням надбавок, передбачених Законом, без обмеження граничного розміру пенсії; перерахунок останньої Законом не передбачено. Немістить положень щодо підвищення пенсій державним службовцям і названа постанова Кабінету Міністрів України.

Судові рішення у справі постановлені з додержанням вимог матеріального та процесуального права.

На підставі наведеного та з урахуванням вимог ст. 334 ЦПК судова палата з цивільних справ Верховного Суду України касаційну скаргу К. відхилила.

© 2018. Верховний Суд України. Розробка http://www.viaduk.net" style="color:#ffffff;">Віадук-Телеком