ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
33-2001. Касаційна скарга на рішення суду, подана з пропуском десятиденного строку на його оскарження, залишається без розгляду ухвалою судді, якщо не порушувалось питання про поновлення цього строку
 
 
7 жовтня 1999 р. Вінницьким обласним судом було постановлено рішення у справі за позовом Г.Н.А. до Г.А.О., Г.А.Ф. і садівничого товариства «Сонячний» про усунення перешкод у користуванні садовим будиночком.

25 жовтня 1999 р. Г.А.Ф. звернулася до Верховного Суду України з касаційною скаргою на зазначене вище рішення. Ухвалою судді Вінницького обласного суду від 11 серпня 2000 р. цю касаційну скаргу було залишено без розгляду.

У скаргах Г.А.Ф. та Г.Н.А. просили скасувати ухвалу судді. Судова колегія в цивільних справах Верховного Суду України скарги залишила без задоволення з таких підстав.

Як видно з матеріалів справи, строк на касаційне оскарження рішення закінчився 22 жовтня 1999 р. Касаційну скаргу на це рішення Г.А.Ф. надіслала 25 жовтня того ж року, тобто після закінчення строку на касаційне оскарження. Із заявою до суду про поновлення процесуального строку на оскарження рішення заявниця всупереч вимогам статей 85, 89 ЦПК не звернулась, у зв’язку з чим суддя підставно залишив подану нею з порушенням процесуального строку касаційну скаргу без розгляду.

Враховуючи наведене та керуючись ст. 326 ЦПК, судова колегія в цивільних справах Верховного Суду України скарги залишила без задоволення, а ухвалу судді Вінницького обласного суду — без зміни.
© 2018. Верховний Суд України. Розробка Віадук-Телеком