ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
Відповідно до вимог ст. 14 КК України суд може застосувати до особи примусове лікування від алкоголізму лише в разі, коли злочин вчинено на грунті пияцтва
 
 
Вироком судової колегії в кримінальних справах Львівського обласного суду від 24 березня 1999 р. К. засуджено за ч. 3 ст. 168 КК із застосуванням ст. 44 КК на чотири роки позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна, позбавленням на п’ять років права займати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими функціями, з відбуванням покарання у виправно-трудовій колонії посиленого режиму і на підставі ст. 14 КК направлено на примусове лікування від алкоголізму в місцях позбавлення волі.

К. визнано винним у вчиненні злочину за таких обставин. Будучи власником та директором ПП, К. як посадова особа, на яку згідно зі статутом було покладено організаційно-розпорядчі функції, у тому числі укладення угод оренди постійного торгового місця на міні-ринку, що належить підприємству, протягом липня—вересня 1998 р. вимагав у приватного підприємця Б. хабар у розмірі 300 доларів США за надання такого місця. 21 та 22 вересня 1998 р. Б. передала К. як хабар відповідно 50 та 100 доларів США, що згідно з курсом НБУ становило 460 грн. 50 коп., а отже, є хабарем в особливо великому розмірі.

У касаційній скарзі К. послався, крім іншого, на неправильне застосування до нього примусового лікування від алкоголізму. Судова колегія в кримінальнихКсправах Верховного Суду України скаргу частково задовольнила з таких підстав.

Висновок суду про доведеність винності К. у вчиненні зазначених у вироку злочинів відповідає фактичним обставинам справи, підтверджується сукупністю зібраних у ній та перевірених у судовому засіданні доказів і є обгрунтованим. Суд правильно кваліфікував дії засудженого за ч. 3 ст. 168 КК.

Відповідно до ст. 14 КК, якщо злочин вчинено на грунті алкоголізму, суд може направити засудженого на примусове лікування. Із матеріалів справи видно, що вчинений К. злочин — одержання хабара — ніяк не пов’язаний з алкоголізмом, отже, суд безпідставно застосував ст. 14 КК. Тому це рішення суду з вироку виключено.

© 2018. Верховний Суд України. Розробка Віадук-Телеком