ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
Порядок розгляду судом скарг на дії органів і посадових осіб у зв’язку з накладенням адміністративних стягнень передбачено гл. 31 ЦПК України
 
 
Голова Верховного Суду України, розглянувши в порядку нагляду адміністративну справу щодо Б., встановив таке.

11 липня 1998 р. на лісовій дорозі недалеко від мікрорайону «Південний» м. Красний Лиман сталося зіткнення автомобілів «УАЗ-452» під керуванням К. і «Вольво-740», яким керував Б. При цьому було пошкоджено обидва автомобілі. Постановами начальника відділення ДАІ від 12 серпня 1998 р. обох учасників цієї ДТП за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 124 КпАП, притягнено до адміністративної відповідальності і на кожного з них накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 40 грн.

Б. звернувся до Краснолиманського міського суду Донецької області зі скаргою, в якій порушив питання про скасування постанови начальника відділення ДАІ щодо нього як необгрунтованої. Постановою судді названого суду від 5 жовтня 1998 р. постанову начальника відділення ДАІ щодо Б. скасовано, а справу щодо нього закрито.

Голова Верховного Суду України постанову судді міського суду скасував і направив скаргу на новий розгляд із таких підстав.

Статтею 288 КпАП установлено порядок оскарження постанови в справі про адміністративне правопорушення, згідно з яким постанову органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний (міський) суд.

Порядок розгляду судом скарг на дії органів і посадових осіб у зв’язку з накладенням адміністративних стягнень передбачено гл. 31 ЦПК. Але, як вбачається з матеріалів справи, суддя Краснолиманського міського суду, розглядаючи скаргу Б. на дії посадової особи у зв’язку з накладенням адміністративного стягнення, керувався нормами КпАП, чим порушив установлений законом порядок розгляду скарг даної категорії. Це потягло за собою порушення прав іншого учасника ДТП — К. як особи, заінтересованої в результатах розгляду скарги.

За таких обставин Голова Верховного Суду України визнав, що постанова судді в даній справі підлягає скасуванню.

© 2018. Верховний Суд України. Розробка Віадук-Телеком