ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
Відповідно до ст. 123 ЦПК України всі справи, що підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства, крім тих, які віднесені законом до компетенції інших судів, розглядаються районними (міськими) судами
 
 
В. звернувся у Львівський обласний суд із позовною заявою до відділу державної виконавчої служби Залізничного району м. Львова про визнання його дій неправомірними та відшкодування моральної шкоди.

Ухвалою судді Львівського обласного суду від 11 травня 1999 р. у прийнятті позовної заяви було відмовлено з підстав, передбачених п. 7 ст. 136 ЦПК.

У скарзі В. просив скасувати зазначену ухвалу і вирішити питання по суті, посилаючись на те, що йому незаконно відмовлено у прийнятті позовної заяви. Судова колегія в цивільних справах Верховного Суду України скаргу залишила без задоволення з таких підстав.

Відмовляючи В. у прийнятті заяви, суддя обгрунтовано виходив із того, що вона не підсудна обласному суду.

Відповідно до ст. 123 ЦПК усі справи, що підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства, крім тих, які належать до компетенції інших судів, розглядаються районними (міськими) судами. Ні ст. 124 ЦПК, ні Законом від 24 березня 1998 р. «Про державну виконавчу службу», ні іншими законодавчими актами розгляд таких справ до компетенції обласного суду не віднесено.

За таких обставин суддя обласного суду правильно відмовив В. у прийнятті позовної заяви на підставі п. 7 ст. 136 ЦПК.

Враховуючи наведене, судова колегія в цивільних справах Верховного Суду України скаргу В. залишила без задоволення, а ухвалу судді Львівського обласного суду — без зміни.

© 2018. Верховний Суд України. Розробка Віадук-Телеком