ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
У Верховному Суді України відбувся брифінг
03/28/2016
 

28 березня 2016 року у Верховному Суді України відбувся брифінг за участі Голови Верховного Суду України Ярослава Романюка та суддів – спікерів Судових палат.

Під час брифінгу представників засобів масової інформації судді-спікери поінформували про рішення Верховного Суду України у справах, що розглядалися упродовж лютого-березня 2016 року у Судових палатах в адміністративних, господарських, кримінальних і цивільних справах, повідомили про підсумки роботи ІV Міжнародного судово-правового форуму «Судова реформа: стан та напрями розвитку», який відбувся у Верховному Суді України 17 – 18 березня 2016 року, та про рішення Пленуму Верховного Суду України, ухвалені 25 березня 2016 року.

У ході брифінгу судді-спікери поінформували про важливі для практики правові позиції Верховного Суду України, зокрема про особливості відшкодування з бюджету сплаченого податку на додану вартість, про судову практику, спрямовану на викорінення випадків використання механізму призначення арбітражного керуючого для проведення оборудок з переділу майна.

Йшлося також про звернення Верховного Суду України до Конституційного Суду України для перевірки на конституційність норм законодавства, що позбавляє права на пенсію військових пенсіонерів, які продовжують працювати на деяких посадах, віднесених до державної служби, з поширенням дії тимчасових обмежень у минуле, незалежно від часу призначення пенсії. Приймаючи рішення про направлення такого звернення, Верховний Суд України виходив із необхідності перевірки на конституційність внесених до чинного законодавства змін, із огляду на особливий характер виконання військовослужбовцями своїх обов’язків, який має компенсуватися, зокрема, підвищеними гарантіями соціальної захищеності військовослужбовців.

Учасники брифінгу поінформували також про рішення, прийняті у Верховному Суді України за результатами розгляду подань Генеральної прокуратури України про надання згоди на затримання та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (арешт) щодо 276 осіб, які працювали суддями в Автономній Республіці Крим до її окупації Російською Федерацією.

У брифінгу взяли участь Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк та судді-спікери Судових палат Галина Канигіна, Людмила Охрімчук, Олександр Потильчак та Олег Кривенда.

© 2018. Верховний Суд України. Розробка Віадук-Телеком