ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
32-2001. У тих випадках, коли згідно із законом процесуальні строки визначаються днями, вони відповідно до ст. 87 ЦПК України обчислюються з дня, наступного після того, з якого починається строк
 
 
Ухвалою судової колегії в цивільних справах Верховного Суду України від 24 листопада 1999 р. матеріали і скаргу С. на ухвалу судді Харківського обласного суду від 8 жовтня того ж року було повернено до цього суду для виконання вимог статей 85, 89 ЦПК, оскільки скаргу було подано до суду 22 жовтня 1999 р., тобто з порушенням установленого статтями 291, 323 ЦПК десятиденного строку. Проте наведені вказівки судом виконані не були.

Розглядаючи заяву С. про поновлення строку, суддя в ухвалі від 16 грудня 1999 р. зазначив, що з ухвалою від 8 жовтня того ж року С. ознайомився 13 жовтня, а скаргу на неї подав 22 жовтня, тобто в установлений законом десятиденний строк. Однак такий висновок не є обгрунтованим.

Згідно з ч. 3 ст. 87 ЦПК, коли строки визначаються днями, то їх обчислюють із дня, наступного після того, з якого починається строк.

Виходячи з наведених вимог закону строк на касаційне оскарження ухвали від 8 жовтня 1999 р. закінчився 18 жовтня того ж року, продовжений бути не може, а може бути поновлений відповідно до ст. 89 ЦПК з причин, визнаних судом поважними.

Оскільки питання про поновлення пропущеного строку судом не вирішувалося, судова колегія в цивільних справах Верховного Суду України матеріали і скаргу С. повернула до Харківського обласного суду для виконання вимог ст. 89 ЦПК.
© 2018. Верховний Суд України. Розробка Віадук-Телеком