ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
Постанову скасовано, оскільки суддя не перевірив, чи уповноваженою особою складено протокол у справі про адміністративне правопорушення
 
 
Постановою судді Миргородського міського суду Полтавської області від 9 березня 1999 р. Л. на підставі ст. 51 КпАП оштрафовано на 51 грн. за дрібне розкрадання колективного майна.

Голова Верховного Суду України визнав, що рішення судді підлягає скасуванню з таких підстав.

Відповідно до вимог ст. 255 КпАП протокол про адміністративне правопорушення у справах про дрібне розкрадання державного та колективного майна має право складати адміністрація підприємств, установ і організацій.

У справі встановлено, що Л. 14 січня 1999 р. була затримана на прохідній АТВТ «Миргородський сироробний комбінат» з двома пачками масла загальною вартістю 4 грн. Протокол про адміністративне правопорушення, вчинене Л., склав юрисконсульт цього підприємства. На неодноразові запити судді оригінал наказу про покладення на юрисконсульта повноваження складати такі протоколи в суд поданий не був. Не одержавши такого документа, суддя не з’ясував, чи є юрисконсульт представником адміністрації АТВТ, уповноваженим складати зазначені протоколи.

Крім того, відповідно до ст. 38 КпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше ніж через два місяці з дня вчинення правопорушення, а з часу вчинення його Л. пройшло більше ніж чотири місяці. Тому Голова Верховного Суду України постанову судді Миргородського міського суду Полтавської області від 9 березня 1999 р. щодо Л. скасував, а справу провадженням закрив у зв’язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення, передбаченого ст. 38 КпАП.

© 2018. Верховний Суд України. Розробка Віадук-Телеком