ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
2001-90. Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні — через два місяці з дня його виявлення.
 
 
У разі відмови в порушенні або закриття кримінальної справи за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше ніж через місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи або про її закриття

Постановою судді Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 14 січня 2000 р. І. притягнено до адміністративної відповідальності за п. «г» ч. 3 ст. 5 Закону «Про боротьбу з корупцією» (далі — Закон) з накладенням штрафу в розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як визнав суд, І., перебуваючи на державній службі на посаді заступника начальника ДПІ Василівського району — начальника відділу справляння податків з фізичних осіб, усупереч передбаченим Законом спеціальним обмеженням у травні 1999 р. надала незаконні переваги приватному підприємцю Щ., наказавши старшому податковому ревізору-інспектору М. скласти новий акт перевірки закупівельних актів на борошно, зареєструвати його за тим самим номером і тією ж датою, що й перший акт, і підписала його, внаслідок чого начальником ДПІ було прийнято рішення про зниження фінансових санкцій щодо Щ. з 11 тис. 55 грн. 40 коп. до 4 тис. 103 грн. 22 коп.

Голова Верховного Суду України визнав, що ухвалена у справі постанова є незаконною і підлягає скасуванню, а справа закриттю з таких підстав.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 38 КпАП у разі відмови в порушенні або закриття кримінальної справи за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше ніж через місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи або про її закриття. </p> <p>Як вбачається з матеріалів справи, зазначені у постанові суду події мали місце у травні 1999 р.

Оперуповноважений УБОЗ УМВС України в Запорізькій області на порушення вимог статей 97—99 КПК постанову про відмову в порушенні кримінальної справи щодо І. на підставі ч. 2 ст. 7 КК і п. 2 ч. 1 ст. 6 КПК ухвалив лише 17 грудня 1999 р. При цьому протягом цього часу жодної перевірки у справі І. не здійснювалося.

Таким чином, сама постанова про відмову в порушенні кримінальної справи щодо І. ухвалена за межами строків, установлених для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Отже, і накладення на неї адміністративного стягнення після закінчення двох місяців, установлених для цього ст. 38 КпАП, є незаконним.

За таких обставин постанову судді скасовано, а справу закрито.
© 2018. Верховний Суд України. Розробка Віадук-Телеком