ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк узяв участь у роботі круглого столу «Роль та повноваження голів судів: новий Висновок Консультативної ради європейських суддів та досвід судової реформи в Україні»
11/23/2016
 

23 листопада 2016 року Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк узяв участь у роботі круглого столу «Роль та повноваження голів судів: новий Висновок Консультативної ради європейських суддів та досвід судової реформи в Україні».

Метою заходу була презентація Висновку № 19 Консультативної ради європейських суддів щодо ролі та повноважень голів судів, а також обговорення основних положень зазначеного нового Висновку Консультативної ради європейських суддів з точки зору судової реформи в Україні.

Висновок мав на меті проаналізувати проблематику щодо визначення ролі голів судів, зважаючи на першочергову потребу забезпечення більш ефективного функціонування незалежної судової влади та вдосконалення якості правосуддя.

Різні правила, побудова та організація судових систем держав-членів Ради Європи визначають роль голів судів. Така роль формується значною мірою управлінською структурою кожної національної судової системи, а також правовими, соціальними й політичними традиціями і практиками, які переважають у певних юрисдикціях.

Роль голів судів полягає в представництві судів і своїх колег-суддів, а також у забезпеченні ефективного функціонування суду та у відправленні юрисдикційних повноважень.

Здійснюючи свої повноваження, голова суду захищає незалежність і безсторонність суду в цілому та кожного із суддів.

На переконання Ярослава Романюка, голова суду є насамперед суддею, який повинен бути primus inter pares (першим серед рівних). Повноваження голови суду мають зводитися до організації якісного правосуддя в суді і забезпечення незалежності суду і суддів. Слід звернути увагу на те, хто, з кого і за якою процедурою призначає голову суду, строк перебування його на посаді та можливість і підстави дострокового звільнення з посади голови суду.

Наразі існує загальноєвропейська тенденція щодо розширення повноважень голів судів.

В обговоренні запропонованих тем узяли участь голови вищих спеціалізованих та апеляційних судів, голова Ради суддів України, заступник Глави Адміністрації Президента України, а також представники та експерти Ради Європи.

Захід відбувся в рамках проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні».

© 2018. Верховний Суд України. Розробка Віадук-Телеком