ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
2002-78. Особа, яка займалася незаконною торгівлею тютюновими виробами без марок акцизного збору, неправильно притягнена до адміністративної відповідальності за ст. 1645 КпАП України. Такі дії підлягають кваліфікації за ст. 1602 цього Кодексу
 
 

Постановою Довгінцівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 25 вересня 2000 р. П. за ст. 1645 КпАП притягнено до адміністративної відповідальності з накладенням штрафу в розмірі 340 грн. і конфіскацією 1661 пачки цигарок.

П. визнано винним у тому, що він 21 серпня 2000 р. перевозив із м. Нікополя до м. Кривого Рогу цигарки в кількості 1661 пачки без марок з метою продажу і був затриманий працівниками міліції на пероні станції Кривий Ріг.

Голова Верховного Суду України змінив постанову суду з таких підстав. Статтею 1645 КпАП передбачено відповідальність за реалізацію, прийняття на комісію або зберігання з метою продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка. Суб’єктом такого адміністративного правопорушення є відповідальна особасуб’єкта господарювання чи приватний підприємець, які займаються реалізацією алкогольних напоїв та тютюнових виробів або прийняли їх на комісію чи зберігання з метою продажу.

Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, П. не є зазначеною особою, він як фізична особа, не маючи ліцензії на заняття торгівлею тютюновими виробами, незаконно займався цією діяльністю, ухиляючись від реєстрації в установленому порядку, з метою одержання неконтрольованого державою прибутку. Таким чином, П. вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ст. 1602 КпАП, а санкцією цієї статті встановлено менший розмір накладення штрафу.

За таких обставин постанову суду змінено: перекваліфіковано дії П. за ст.1602 КпАП, якою передбачено відповідальність за незаконну торговельну діяльність, і присуджено штраф у розмірі 255 грн. та конфіскацію 1661 пачки цигарок у дохід держави.

© 2018. Верховний Суд України. Розробка http://www.viaduk.net" style="color:#ffffff;">Віадук-Телеком