ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
Одержання на законних підставах пільг щодо плати за користування електроенергією та іншими послугами необгрунтовано визнано корупційним діянням
 
 
Постановою судді Луцького міського суду Волинської області від 7 травня 1999 р. М.В.Г. було притягнено до адміністративної відповідальності за п. «а» ч. 2 ст. 1 Закону від 5 жовтня 1995 р. «Про боротьбу з корупцією» з накладенням штрафу в розмірі 425 грн. та звільненням із посади секретаря виконавчого комітету Луківської сільської ради. Постановою судді цього ж суду від 20 вересня 1999 р. зазначену постанову змінено: з неї виключено вказівку суду про звільнення М.В.Г. із займаної посади.

Як установлено судом, М.В.Г., зловживаючи своїм посадовим становищем секретаря виконавчого комітету зазначеної ради, 1 січня 1997 р. з метою незаконного одержання пільг щодо плати за користування електроенергією та іншими послугами переоформила будинок, який на праві власності належав її чоловіку М.В.П., на ім’я свекра — М.П., котрий користується пільгами як учасник бойових дій, і внесла в погосподарську книгу дані про те, що головою вказаного господарства є М.П., прописаний в будинку.

Голова Верховного Суду України обидві постанови судді Луцького міського суду визнав незаконними і скасував із таких підстав.

Корупційним діянням згідно з п. «а» ч. 2 ст. 1 Закону «Про боротьбу з корупцією» визнається незаконне одержання особою, уповноваженою на виконання функцій держави, матеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг у зв’язку з виконанням таких функцій.

Як вбачається з матеріалів справи, М.В.Г. прописала М.П. у будинку, який належав на праві власності М.В.П., на підставі письмової заяви М.П.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 1994 р. № 94 «Про порядок надання пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачені цим Законом пільги щодо оплати житла та комунальних послуг надаються особам, на яких поширюється чинність Закону, незалежно від того, хто є наймачем, і від форми власності житлового фонду.

Таким чином, М.В.П. прописала М.П. в зазначений будинок і користувалася пільгами щодо плати за користування електроенергією та іншими послугами на законних підставах.

Оскільки М.В.Г., як це вбачається з матеріалів справи, не вчинила жодної з дій, передбачених п. «а» ч. 2 ст. 1 Закону «Про боротьбу з корупцією», її визнано винною за цим Законом безпідставно.

© 2018. Верховний Суд України. Розробка Віадук-Телеком