ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
Постанову президії обласного суду скасовано, оскільки чинним законодавством не передбачено колегіального розгляду протесту у справі про адміністративне правопорушення
 
 
27 квітня 1998 р. на митному посту «Ужгород» Карпатської регіональної митниці було затримано вантажний автомобіль із медичними препаратами та обладнанням, що переміщувалися на територію України австрійською фірмою. Причиною затримки було те, що зазначене в документах найменування частини медичних препаратів не відповідало фактично переміщуваному вантажу.

Ужгородський міський суд Закарпатської області постановою від 6 липня 1998 р. закрив адміністративну справу, порушену за ст. 115 МК, за відсутністю складу правопорушення, а постановою від 8 вересня того ж року залишив без задоволення протест першого заступника прокурора Закарпатської області, в якому йшлося про скасування зазначеного рішення суду.

Постановою президії Закарпатського обласного суду від 27 листопада 1998 р. протест прокурора цієї області про скасування обох судових рішень залишено без задоволення.

Заступник Голови Верховного Суду України порушив у протесті питання про скасування постанови президії Закарпатського обласного суду як такої, що ухвалена всупереч чинному законодавству. Судова колегія в кримінальних справах Верховного Суду України, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи протесту, задовольнила останній з таких підстав.

Розглядаючи протест прокурора Закарпатської області, президія обласного суду помилково керувалася нормами не КпАП, а ЦПК. Згідно з п. 3 Постанови Верховної Ради України від 12 грудня 1991 р. «Про введення в дію Митного кодексу України» та статтями 293, 294 КпАП протест повинен був розглянути одноособово голова обласного суду, а не президія останнього.

У зв’язку з допущеним порушенням закону судова колегія в кримінальних справах Верховного Суду України протест заступника Голови Верховного Суду України задовольнила, постанову президії Закарпатського обласного суду від 27 листопада 1998 р. скасувала.

© 2018. Верховний Суд України. Розробка Віадук-Телеком