ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
2002-82. Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 16410 КпАП України, може бути розглянуто за відсутності особи, що притягується до відповідальності, за умови наявності у справі даних про своєчасне повідомлення особи про місце і час розгляду справи та якщо не надійшло клопотання про відкладення цього розгляду
 
 

Постановою судді Запорізького районного суду Запорізької області від 4квітня 2001 р. Т. притягнено до адміністративної відповідальності за ст. 16410 КпАП і накладено штраф у розмірі 500 грн. з конфіскацією металобрухту.

Як визнав суд, Т. 10 лютого 2001 р. в с. Кушугумі Запорізького району Запорізької області незаконно скуповував металобрухт.

Голова Верховного Суду України визнав, що ухвалена у справі постанова підлягає скасуванню з таких підстав.

Згідно зі ст. 268 КпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. За відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані щодо своєчасного повідомлення особи про місце і час розгляду справи та якщо не надійшло клопотання про відкладення цього розгляду.

Як видно з матеріалів адміністративної справи, даних про те, що Т. викликався в судове засідання або йому було повідомлено, де і коли буде розглянуто справу, немає. Отже, розглянувши справу за відсутності Т., суд порушив його права, передбачені ст. 268 КпАП.

За таких обставин постанова суду підлягає скасуванню. У зв’язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності, передбачених ст. 38 КпАП, Голова Верховного Суду України справу закрив.

© 2018. Верховний Суд України. Розробка http://www.viaduk.net" style="color:#ffffff;">Віадук-Телеком