ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
2002-35. Рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд, якщо її розглянуто за відсутності будь-кого з осіб, що беруть участь у справі, яким не було повідомлено належним чином про час і місце судового розгляду
 
 

У червні 2000 р. Д.П. та Д.Н. звернулися в суд із позовом до КСП «Вперед» про виділ майнового паю, посилаючись на те, що відповідно до змісту свідоцтв вони мають право на майновий пай у розмірі 5 тис. 710 грн., який і просять виділити їм у натурі.

Рішенням Синельниківського районного суду Дніпропетровської області від 20 листопада 2000 р. позов було задоволено.

У касаційній скарзі ТОВ «Східне» як правонаступник КСП «Вперед» просить скасувати рішення суду у зв’язку з порушенням норм процесуального права. Судова палата з цивільних справ Верховного Суду України визнала, що касаційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 336 ЦПК судове рішення підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд, якщо її розглянуто за відсутності будь-кого з осіб, що беруть участь у справі, яким не було повідомлено належним чином про час і місце судового засідання.

Із матеріалів справи вбачається, що суд постановив рішення за відсутності представника відповідача, не маючи даних про те, що йому було повідомлено у встановленому законом порядку про час та місце судового розгляду, тобто з порушенням вимог ч. 1 ст. 172 ЦПК.

За таких обставин судова палата з цивільних справ Верховного Суду України вважає, що суд порушив вимоги норм цивільного процесуального права і це є безумовною підставою для скасування постановленого у справі рішення.

Керуючись ст. 334 ЦПК, судова палата з цивільних справ Верховного Суду України рішення районного суду скасувала і направила справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

© 2018. Верховний Суд України. Розробка http://www.viaduk.net" style="color:#ffffff;">Віадук-Телеком