ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
2001-87. При малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності й обмежитись усним зауваженням
 
 
Постановою судді Полонського районного суду Хмельницької області від 28 липня 1999 р. Р. притягнено до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 51 КпАП і піддано адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 51 грн.

Як установив суд, 3 липня 1999 р. приблизно о 18-й годині 40 хвилин Р. було затримано на прохідній зошитового цеху АТВТ «Понінківський картонно-паперовий комбінат», оскільки вона мала намір викрасти 30 учнівських зошитів загальною вартістю 2 грн. 86 коп.

Голова Верховного Суду України постанову судді скасував, а справу закрив з таких підстав.

Поясненнях свідка С. — контролера прохідної зошитового цеху названого комбінату про обставини затримання Р. із 30 зошитами, викраденими нею з цеху; даних протоколу про адміністративне правопорушення від 5 липня 1999 р. та накладної, з якої вбачається, що вилучені 30 учнівських зошитів загальною вартістю 2 грн. 86 коп. повернено у зошитовий цех комбінату. Конкретні обставини події, викладені у постанові суду, дають підстави вважати, що дії Р. містять склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 51 КпАП.

Разом з тим, притягуючи Р. до адміністративної відповідальності та накладаючи стягнення, суд усупереч вимогам статей 33, 34 КпАП не взяв до уваги ступінь здійснення протиправних дій, мізерність суми, на яку вчинено замах на крадіжку (2 грн. 86 коп), відсутність шкоди, оскільки зошити повернено підприємству, а також те, що її сім’я є малозабезпеченою (заробітна плата Р. становить 57 грн.) і багатодітною — Р. має на утриманні четверо дітей шкільного віку — 1984, 1986, 1990, 1993 років народження, що зумовлює значимість для неї предмета правопорушення.

За таких обставин визнано за необхідне звільнити Р. від адміністративної відповідальності за малозначністю правопорушення і обмежитись усним зауваженням відповідно до ст. 22 КпАП.
© 2018. Верховний Суд України. Розробка Віадук-Телеком