ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
Делегація Верховного Суду України взяла участь у роботі 17-ї Міжнародної конференції голів верховних судів світу в місті Лакнау (Індія)
11/21/2016
 

Із 7 по 16 листопада 2016 року в місті Лакнау (штат Уттар-Прадеш, Індія) проходила 17-а Міжнародна конференція голів верховних судів світу.

За дорученням Голови Верховного Суду України делегація у складі судді Верховного Суду України Михайла Гриціва та головного консультанта відділу міжнародного співробітництва Олександра Баранюка взяла участь у роботі цього заходу.

Метою проведення цьогорічної конференції було запобігання знищенню навколишнього середовища й попередження нової світової війни шляхом консолідації зусиль у боротьбі з міжнародним тероризмом та беззаконням.

Візит відбувся на запрошення організатора форуму – Міської школи Монтессорі, найбільшої у світі за кількістю учнів в одному місті, єдиної школи, яка отримала Премію ЮНЕСКО за виховання в дусі миру, Спеціальну премію за без’ядерне майбутнє і Премію дітей світу з прав дитини.

До широкого кола питань, які обговорювалися на конференції, увійшли, зокрема, проблематика створення культури єдності та миру, способи і методи реформування глобальної структури управління, питання встановлення верховенства права у світі, шляхи вирішення таких глобальних проблем, як регіональний і міжнародний тероризм, етнічні та громадянські війни, роззброєння й розповсюдження ядерної зброї. Також учасники конференції обговорили питання забезпечення виконання законів на міжнародному рівні та глобальні проблеми сталого розвитку.

Під час пленарних засідань, у режимі яких було організовано роботу конференції, учасники заслуховували та обговорювали доповіді із зазначених питань.

На засіданні паралельної сесії «Права людини» суддя Верховного Суду України Михайло Гриців виступив із доповіддю на тему «Права жінок та гендерна рівність».

У своїй доповіді суддя Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України Михайло Гриців поінформував про правове поле, завдяки якому забезпечуються права жінок та реалізовується політика гендерної рівності, а також розкрив поняття «гендер» і «гендерна рівність».

Загалом під час перебування в місті Лакнау відбулися зустрічі делегації Верховного Суду України з представниками верховних судів зарубіжних країн. Зокрема, поновлено контакти з колегами із Індії, Сполучених Штатів Америки, Аргентини та налагоджено контакти з колегами із Республіки Судан, Республіки Фіджі, Монголії та іншими.

© 2018. Верховний Суд України. Розробка Віадук-Телеком