ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
2002-39. Позовна давність застосовується судом обов’язково
 
 

У лютому 2001 р. Бучанське державне комунальне житлово-експлуатаційне підприємство звернулося в суд із позовом до К.Л.С., К.Л.М. та К.Г. про стягнення заборгованості по квартирній платі і просило на погашення її стягнути з відповідачів солідарно 551 грн. Рішенням Ірпінського міського суду Київської області від 23 лютого 2001 р. позов було задоволено, постановлено стягнути з К.Л.С., К.Л.М. та К.Г. солідарно на користь зазначеного підприємства 551 грн., а також 51 грн. державного мита.

У касаційній скарзі К.Л.С., К.Л.М. та К.Г. просили скасувати це рішення і направити справу на новий розгляд, посилаючись на порушення судом норм процесуального права. Судова палата з цивільних справ Верховного Суду України дійшла висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

На порушення вимог ст. 172 ЦПК суд розглянув справу за відсутності відповідачів, відомостей про те, що вони були повідомлені про час і місце судового засідання, в матеріалах справи немає.

Усупереч вимогам ст. 75 ЦК суд не перевірив додержання позивачем встановлених законом строків позовної давності. Згідно зі ст. 336 ЦПК зазначені порушення чинного законодавства визначено як підставу для скасування судового рішення і передачі справи на новийрозгляд. Виходячи з наведеного та керуючись ст. 334 ЦПК, судова палата з цивільних справ Верховного Суду України рішення Ірпінського міського суду скасувала і направила справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

© 2018. Верховний Суд України. Розробка http://www.viaduk.net" style="color:#ffffff;">Віадук-Телеком