ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
47. Закриття справи про адміністративне правопорушення у зв’язку зі спливом строків накладення адміністративного стягнення не допускається, якщо в ній є обставини, котрі могли б істотно вплинути на законність судового рішення
 
 
Овідіопольський районний суд Одеської області постановою від 3 лютого 2006 р. притягнув Г. до відповідальності за ст. 124 КпАП і піддав його штрафу у розмірі 50 грн за те, що він 12 грудня 2005 р. приблизно о 19-й годині на території автостоянки біля магазину, керуючи автомобілем, на порушення вимог п. 16.12 Правил дорожнього руху України (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306) при проїзді рівнозначних доріг не дав дороги іншому автомобілю під керуванням П., що рухався праворуч, внаслідок чого допустив зіткнення транспортних засобів та їх пошкодження.

Голова Апеляційного суду Одеської області постановою від 13 березня 2006 р. постанову судді місцевого суду скасував, а провадження у справі закрив у зв’язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Перевіривши матеріали справи, Перший заступник Голови Верховного Суду України дійшов висновку про необхідність скасування постанови голови апеляційного суду в частині закриття провадження справи щодо Г. з таких підстав.

Так, Перший заступник Голови Верховного Суду України визнав обґрунтованість висновку голови апеляційного суду про те, що місцевий суд порушив норми КпАП про всебічний і об’єктивний розгляд справи, зокрема не дав належної оцінки наявним у матеріалах справи поясненням Г. та свідків ДТП.

За таких обставин рішення голови апеляційного суду про закриття справи визнано передчасним, оскільки поза увагою місцевого суду залишилися такі обставини, які могли істотно вплинути на законність судового рішення.

Враховуючи наведене, Перший заступник Голови Верховного Суду України постанову голови Апеляційного суду Одеської області від 13 березня 2006 р. в частині закриття провадження у справі щодо Г. скасував і направив справу на новий судовий розгляд.
© 2018. Верховний Суд України. Розробка Віадук-Телеком