ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
2001-73. Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 6 КПК України кримінальну справу не може бути порушено в разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, передбачених ст. 48 КК України
 
 
Постановою Яворівського районного суду Львівської області від 12 жовтня 1999 р. відмовлено в порушенні щодо Ф. кримінальної справи за ч. 1 ст. 106 і статтями 107, 126 КК.

Ухвалою судової колегії в кримінальних справах Львівського обласного суду від 12 листопада 1999 р. постанову залишено без зміни.

Як зазначено в постанові, 4 березня 1999 р. Д. звернулася до Яворівського районного суду зі скаргою приватного обвинувачення, в якій просила притягнути Ф. до відповідальності за ч. 1 ст. 106 і статтями 107, 126 КК за те, що 20 червня 1998 р. та образила її нецензурними словами, декілька разів ударила в груди і тапочком по вуху, внаслідок чого злетіла сережка, яку вона не змогла знайти. Д. також просила стягнути з Ф. 300 грн. матеріальної та 2 тис. грн. моральної шкоди.

Суд відмовив у порушенні кримінальної справи щодо Ф. за ч. 1 ст. 106 і статтями 107, 126 КК через відсутність у її діях складу злочину.

Заступник Голови Верховного Суду України порушив у протесті питання про скасування судових рішень щодо Ф. у зв’язку з тим, що висновок суду про відсутність у її діях складу злочину є необгрунтованим.

Судова колегія в кримінальних справах Верховного Суду України визнала, що протест підлягає задоволенню з таких підстав.

Як видно зі скарги Д., дії, у зв’язку із вчиненням яких вона просила порушити кримінальну справу щодо Ф., за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 106 і статтями 107, 126 КК, були вчинені 19 червня 1998 р. Питання про порушення кримінальної справи суд розглядав 12 жовтня 1999 р., тобто тоді, коли вже минув передбачений ст. 48 КК строк давності притягнення до кримінальної відповідальності за такі дії — один рік. Відповідно ж до п. 3 ч. 1 ст. 6 КПК у разі закінчення цього строку кримінальну справу не може бути порушено.

Суд не дав оцінки цим обставинам і відмовив у порушенні кримінальної справи щодо Ф. не у зв’язку із закінченням строку давності притягнення до кримінальної відповідальності, а за відсутністю в її діях складу злочину. Разом з тим висновок про те, що в діях Ф. немає складу злочину, міг бути зроблений лише після належної перевірки в судовому засіданні викладених у скарзі обставин шляхом дослідження доказів. </p> <p>Безпідставно відмовивши в порушенні кримінальної справи щодо Ф. за відсутністю в її діях складу злочину, суд порушив конституційне право Д. звернутися за захистом своїх прав у порядку цивільного судочинства.
© 2018. Верховний Суд України. Розробка Віадук-Телеком