ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Українська  |  English
Головна сторінка
Друк
У розділі «Міжнародні стандарти у сфері судочинства» розміщено переклад Висновку Консультативної ради європейських суддів (КРЄС) № 19 (2016) «Про роль голів судів».
11/25/2016
 Консультативна рада європейських суддів (КРЄС) опублікувала Висновок № 19 «Про роль голів судів».

У цьому Висновку КРЄС роз’яснює роль голови суду щодо представництва суду, стосунки голови суду з іншими суддями, а також функції управління щодо співробітників суду та інфраструктури. Основні завдання голів судів – представляти суд і всіх суддів, щоб забезпечити ефективне функціонування установи; забезпечувати поліпшення послуг, які суд надає суспільству; а також очолювати судову діяльність суду загалом.

У Висновку наголошується, що під час виконання своїх обов'язків голови судів повинні стояти на сторожі незалежності та неупередженості суду й суддів, а також повинні щоразу діяти як захисники цих цінностей і принципів. Відносини голів судів з іншими державними органами є особливо чутливими. Незалежно від конкретної моделі таких відносин, голови судів відіграють важливу роль у запобіганні будь-якого втручання в діяльність судів.

У Висновку також наведено принципи стосовно кваліфікації, необхідної для обіймання посади голови суду, а також описується орган, відповідальний за обрання голови, оцінка його діяльності та термін повноважень. Одну з глав Висновку присвячено ролі голів верховних судів.

Переклад українською мовою здійснено Проектом Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні".

Оригінал тексту англійською мовою – за посиланням.

© 2018. Верховний Суд України. Розробка Віадук-Телеком