Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
06/10/2013
Суддя  Верховного Суду України взяла участь у роботі міжнародної конференції «Зміцнення системи правосуддя для дітей в Республіці Молдова»

Суддя Верховного Суду України взяла участь у роботі
міжнародної конференції «Зміцнення системи правосуддя для дітей в Республіці Молдова»


Із 2 по 6 червня 2013 року суддя Верховного Суду України Лілія Григор’єва у складі делегації суддів України перебувала у місті Кишиневі, де взяла участь у роботі міжнародної конференції на тему «Зміцнення системи правосуддя для дітей в Республіці Молдова».Крім української делегації у роботі міжнародного форуму, організованого Асоціацією суддів Республіки Молдова за сприяння Німецького фонду міжнародного співробітництва, взяли участь делегації Молдови, Естонії, Румунії та Німеччини, директор USAID «Rolisp» Фредерік Г. Егер, заступник Міністра юстиції Володимир Гросу, голова Вищої Судової палати Молдови Міхай Поалелунжь, науковці та працівники дитячих установ.

Із доповідями на конференції виступили голова Вищої Судової палати Молдови Міхай Поалелунжь, голова Вищої ради магістратури Никифор Корокий, Міністр юстиції Республіки Молдова Олег Ефрим, судді Молдови, Естонії, Німеччини, працівники Національного інституту юстиції Молдови та інші.

Учасники міжнародного науково-практичного заходу відвідали Центр розміщення дітей раннього розвитку, пенітенціарний заклад для неповнолітніх, Національний центр з попередження насильства над дітьми, дитячий будинок при Монастирі Хинку та мали можливість побувати у судах першої й апеляційної інстанцій.

Під час професійних дискусій приверталась увага до таких питань як стандарти ювенальної юстиції і законодавства щодо дитячої злочинності, правове становище неповнолітніх в суді як жертв, свідків чи інших учасників злочинів, проблеми дитячої праці, сексуального насильства щодо неповнолітніх, торгівлі дітьми та їх становище у неповних та проблемних сім’ях.Особливу увагу було приділено обговоренню теми захисту дітей, які залишилися без батьківської опіки, а саме – сиріт, дітей, покинутих батьками, дітей з обмеженими можливостями, дітей, щодо яких батьки позабавлені батьківських прав.

На завершення конференції відбувся обмін думками з приводу можливих шляхів зміцнення системи правосуддя в процесі судових рефом з метою найкращого забезпечення захисту прав дітей, особливо засобами цивільного правосуддя, та адаптації його для неповнолітніх. Було також окреслено напрями майбутньої співпраці у цій сфері.