Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
07/16/2013
 Верховний Суд України сформулював правові висновки у цивільних справах, розглянутих у першому півріччі 2013 року

Верховний Суд України сформулював правові висновки
у цивільних справах, розглянутих
у першому півріччі 2013 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України сформулювала висновки, які викладені в постановах, що прийняті в першому півріччі 2013 року за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстав неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права в подібних правовідносинах (пункт 1 частини першої статті 355 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК України)).

Зокрема, зроблено правові висновки у спорах: про право власності та інші речові права, щодо забезпечення виконання зобов’язань, щодо визнання правочинів недійсними; а також у спорах, що виникають із: земельних правовідносин, договорів банківського вкладу та банківського рахунка, трудових правовідносин тощо.

Згідно із частиною другою статті 214 ЦПК України при виборі правової норми, що підлягає застосуванню до спірних правовідносин, суди зобов’язані враховувати зазначені висновки Верховного Суду України.

Крім того, відповідно до вимог частини першої статті 3607 ЦПК України рішення Верховного Суду України, прийняте за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з цих підстав, є обов’язковим для всіх суб’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України.

У зв’язку із цим правові висновки Верховного Суду України розміщено на офіційному веб-сайті Верховного Суду України (http://www.scourt.gov.ua) у підрозділі «Правові висновки Верховного Суду України» розділу «Судова практика».

Також їх буде опубліковано в журналі «Вісник Верховного Суду України» та надіслано до Вищого господарського суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, апеляційних господарських і апеляційних загальних судів для застосування при здійсненні судочинства.