Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
07/16/2013
Судді  Верховного Суду України взяли участь у навчальній програмі Міжнародної правоохоронної академії  (ILEA)

Судді Верховного Суду України взяли участь у навчальній програмі Міжнародної правоохоронної академії (ILEA)

За сприяння Посольства США в Україні судді Верховного Суду України Микола Короткевич та Віктор Школяров взяли участь у навчальній програмі Міжнародної правоохоронної академії (ILEA) за спеціалізованим курсом «Розслідування правопорушень у сфері охорони довкілля».

До складу делегації увійшли також працівники правоохоронних органів, прокуратури, органів внутрішніх справ та викладачі вищих навчальних закладів України.

У навчанні взяли участь і делегації Республік Болгарія та Молдова.

Програма спеціалізованого курсу складалась із теоретичної частини та практичних занять. Викладачами тренінгу були спецагенти з розслідувань злочинів, пов’язаних із забрудненням довкілля у Сполучених Штатах Америки, Джулі Ластра і Тед Оуен та прокурор природоохоронного захисту з м. Бостона (США) Ендрю Лотербах.

Правоохоронці з Болгарії, Молдови та України презентували особливості розслідування злочинів проти довкілля за своїм національним законодавством.

Як засвідчили презентації, злочини проти довкілля є надзвичайно актуальною проблемою для всіх держав, а проведення подібних спеціалізованих навчальних курсів щодо розслідування таких правопорушень має велике значення для розвитку міжнародного співробітництва, обміну досвідом у вказаній сфері.

На переконання учасників навчальної програми, висвітлення проблемних питань практики та пошук шляхів їх вирішення дасть змогу ефективніше боротися зі злочинами проти довкілля.

Слід відзначити, що у порівнянні із законодавством країн-учасниць навчального заходу українське законодавство щодо розслідування злочинів проти довкілля ширше охоплює аспекти боротьби з правопорушеннями, зокрема і кримінальними, у сфері охорони довкілля.