Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
04/26/2013
Судді Верховного Суду України взяли участь у навчальному візиті до Канади

Судді Верховного Суду України взяли участь у навчальному візиті до Канади

У рамках Проекту реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні (РСКЮ) з 12 по 24 квітня відбувся навчальний візит представників судових установ України до Канади. До складу делегації увійшли судді Судової палати з розгляду кримінальних справ Верховного Суду України Тетяна Таран, Єлизавета Ковтюк, Михайло Гриців, судді Судової палати з розгляду цивільних справ Верховного Суду України Наталія Лященко та Микола Патрюк, начальник відділу міжнародного співробітництва Верховного Суду України Ліна Губар та науковий консультант управління вивчення й аналізу судової практики Верховного Суду України Зоя Мельник.

Із ключовими аспектами канадської системи правосуддя щодо неповнолітніх українських партнерів у місті Банф ознайомили менеджер проекту РСКЮ Гарін Ховсепіан та менеджер з ініціатив по правосуддю щодо неповнолітніх відділу роботи з неповнолітніми правопорушниками Міністерства правосуддя та Головного соліситора провінції Альберта Сандра Прокопів.

Делегація відвідала також Міністерство правосуддя та Головного соліситора (місто Едмонтон), де взяла участь в обговоренні на тему: «Попередження правопорушень. Інтенції поліції. Позасудові заходи впливу, не пов’язані із походженням справи через судовий розгляд. Права та гарантії неповнолітніх на досудовій стадії». У заході взяли участь представники служби поліції та прокуратури Едмонтону, адвокат Офісу захисту неповнолітніх, які обвинувачуються в кримінальному діянні.

Під час перебування у суді міста Едмонтона партнерам з України було презентовано керівні принципи системи правосуддя для неповнолітніх, права та гарантії неповнолітніх під час судового розгляду та види справ, що розглядаються в судовому порядку. Крім того, українська делегація була присутньою на судовому засіданні у справі неповнолітніх, по закінченню якого відбулося обговорення судового процесу.

У ході навчального візиту окрему увагу було приділено й питанням Служби пробації та спеціалізованим судам для наркотично залежних у Канаді.

Представникам української делегації було надано можливість спостерігати за роботою суду для наркотично залежних та Спеціалізованого суду для неповнолітніх із подальшим обговоренням судових слухань.

Гості з України завітали також до Центру відвідування для молоді та Центру для молодих правопорушників у місті Едмонтоні.

У рамках програми відбулася зустріч з членами Законодавчої Асамблеї Альберти.

Під час візиту до Національного суддівського інституту Канади українські правники ознайомилися із повноваженнями суддів, організацією суддівської освіти та програмами навчання закордонних колег.

Члени делегації відвідали також Верховний суд Канади.

На честь перебування представників судових установ України в Канаді Надзвичайний і Повноважний Посол України в Канаді Вадим Пристайко організував прийом, у якому взяла участь і Голова Верховного Суду Канади Беверлі Маклаклін. Пані Маклакін із вдячністю прийняла запрошення відвідати Україну та Верховний Суд України.

На думку членів української делегації, проведені зустрічі з канадськими колегами й обговорені проблемні питання сприятимуть подальшому плідному співробітництву у рамках реалізації Проекту реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні, а також двосторонньому співробітництву між Верховним Судом України та Верховним Судом Канади.

- -
- -- -
- -
- -- -
- -- -- -
- -
- -- -
- -
- -