Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
04/05/2013
Обговорено питання співробітництва між Верховним Судом України та Агентством США з міжнародного розвитку

Обговорено питання співробітництва між Верховним Судом України та Агентством США з міжнародного розвитку


5 квітня 2013 року у Верховному Суді України відбулася зустріч з представниками місії Агентства США з міжнародного розвитку.

- -- -
У зустрічі взяли участь Перший заступник Голови Верховного Суду України Ярослав Романюк, судді Верховного Суду України Микола Короткевич, Олег Кривенда, Олександр Потильчак, Олександр Терлецький, колишній директор місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Алекс Ньютон, заступник директора відділу з питань розвитку демократії та врядування Регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, Молдові та Білорусі Кіра Мітре.

Ярослав Романюк подякував уряду США за підтримку судової реформи в Україні і висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю з Агентством США з міжнародного розвитку, оскільки за ці роки американські партнери могли переконатися, що Україна прагне створити досконалу судову систему. Наразі, поінформував Перший заступник Голови Верховного Суду України представників місії Агентства, судова реформа в Україні триває, і вивчення міжнародного досвіду, зокрема й Сполучених Штатів Америки, є досить актуальним.

Судді Верховного Суду України висловилися за необхідність обміну досвідом щодо процедури допуску до найвищого судового органу країни, можливостей позасудового вирішення спорів, зокрема, й шляхом медіації, практики впровадження електронного судочинства, принципів діяльності нового для українського судочинства інституту слідчого судді, ефективних методів захисту особи в адміністративному судочинстві тощо.

Кіра Мітре та Алекс Ньютон подякували суддям Верховного Суду України за озвучені проблемні питання, які є актуальними для всієї судової системи України і загалом для українського суспільства. Подібна конкретика дасть можливість Агенції США з міжнародного розвитку розробити детальну програму дій на найближчі три роки, за якої Проект USAID «Справедливе правосуддя» зможе співпрацювати з судовою системою України максимально ефективно.

У свою чергу Ярослав Романюк висловив удячність керівнику Проекту USAID в Україні «Справедливе правосуддя» Девіду Вону за плідну й змістовну співпрацю і з Верховним Судом України, і з іншими судовими установами України, за розуміння нагальних проблем українського судочинства й надання посильної допомоги для їх розв’язання.

У зустрічі також взяли участь начальник відділу міжнародного співробітництва Верховного Суду України Ліна Губар та керівник прес-служби Верховного Суду України Людмила Момот.

Переклад забезпечував Віктор Сабодаж.