Інформація про видання
На першу сторінку Написати листа Пошук
 2008   ‹ інформація про журнал
   № 6 (94)
    СУДОВА ПРАКТИКА
JUDICIAL PRACTICE
     РІШЕННЯ У КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ
DECISIONS IN CRIMINAL CASES

Застосування до особи, обвинуваченої у вчиненні злочину, передбаченого ст. 164 КК України, акта амністії визнано необґрунтованим, оскільки відповідно до п. «е» ст. 7 Закону України від 19 квітня 2007 р. «Про амністію» амністія не застосовується до осіб, які мають неповнолітніх дітей або дітей-інвалідів і вчинили злочини, що посягають на життя, здоров’я, честь, гідність чи інші охоронювані законом права та інтереси цих дітей


Ухвала колегії суддів Судової палати
у кримінальних справах Верховного Суду України
від 21 лютого 2008 р.
(в и т я г)

Новгородківський районний суд Кіровоградської області постановою від 12 липня 2007 р. звільнив З. від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 164 КК, на підставі п. «б» ст. 1 Закону від 19 квітня 2007 р. № 955-V «Про амністію» (набув чинності 9 червня 2007 р.; далі — Закон) та провадження у справі закрив.

В апеляційному порядку справа не розглядалась.

Відповідно до зазначеної постанови З. пред’явлено обвинувачення у злісному ухиленні протягом 2005—2006 рр. від сплати встановлених рішенням суду аліментів на утримання дитини.

У касаційному поданні заступник прокурора Кіровоградської області порушив питання про скасування постанови суду та направлення справи на новий судовий розгляд у зв’язку з необґрунтованим застосуванням до З. Закону.

Перевіривши матеріали кримінальної справи та обговоривши наведені в касаційному поданні доводи, колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України дійшла висновку, що подання необхідно задовольнити з таких підстав.

Згідно з п. «е» ст. 7 Закону амністія не застосовується до осіб, які мають неповнолітніх дітей або дітей-інвалідів і вчинили злочини, що посягають на життя, здоров’я, честь, гідність чи інші охоронювані законом права та інтереси цих дітей.

Районний суд визнав, що З. учинив злочин, який посягав на охоронювані законом права та інтереси його неповнолітнього сина (12 серпня 1992 р.н.). Отже, до З. не може бути застосована амністія.

За таких обставин колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України постанову Новгородківського районного суду Кіровоградської області від 12 липня 2007 р. щодо З. скасувала, а справу направила на новий судовий розгляд у той самий суд в іншому складі суду.