Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
02/09/2008
До Верховного Суду України надходять звернення щодо легітимності обрання безстроково суддів парламентом під час дії указів Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України

До Верховного Суду України надходять звернення громадян, правозахисних громадських організацій, голів судів, органів прокуратури з приводу легітимності суддів, рішення про обрання безстроково яких на посади суддів приймалося народними депутатами України в період дії указів Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України V скликання. У цих зверненнях порушується питання про необхідність визначення правового статусу таких суддів та вжиття заходів щодо забезпечення легітимності правосуддя, оскільки це безпосередньо пов’язано із законністю судового захисту прав і свобод людини та громадянина.

За даними управління кадрової роботи Верховного Суду України у період дії указів Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України парламентом було ухвалено рішення про обрання 145 суддів на посаду судді безстроково, у тому числі 31 судді загальних апеляційних судів, 67 суддів загальних місцевих судів, 1 судді Вищого адміністративного суду України, 5 суддів апеляційних адміністративних судів, 9 суддів окружних адміністративних судів, 5 суддів Вищого господарського суду України, 3 суддів апеляційних господарських судів, 15 суддів місцевих господарських судів.

Крім того, у цей період Верховною Радою України було звільнено 9 суддів, у тому числі 2 — за порушення присяги судді.

У період зупинення дії ст. 2 Указу Президента України від 26 квітня 2007 р. № 335 “Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів” (29, 30, 31 травня та 1 червня 2007 р.) Верховною Радою України було обрано безстроково 14 суддів і звільнено 7 суддів.