Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
10/08/2007
Затверджено новий склад Науково-консультативної ради при Верховному Суді України

5 жовтня 2007 р. Президія Верховного Суду України затвердила новий склад Науково-консультативної ради при Верховному Суді України. До її складу увійшли 42 провідні вітчизняні науковці з різних галузей права. Серед членів Ради — 25 докторів і 16 кандидатів юридичних наук, з яких 6 академіків і 11 членів-кореспондентів Академії правових наук України. Очолив Науково-консультативну раду Голова Верховного Суду України Василь Онопенко.

Також у новій редакції затверджено Положення про Науково-консультативну раду, згідно з яким до її компетенції віднесено, зокрема, вироблення наукових пропозицій щодо вирішення складних питань, що виникають у судовій практиці; роз’яснень Пленуму Верховного Суду України; матеріалів узагальнення та аналізу судової практики.

Як зазначив на засіданні Президії ВСУ В.Онопенко, діяльність Науково-консультативної ради покликана забезпечити наукові підходи до розв’язання найактуальніших проблем судочинства, підвищити рівень аналітичної та методичної роботи у сфері правосуддя. Голова Верховного Суду України наголосив на тому, що “Рада повинна стати робочим органом, який допомагатиме суддям знаходити відповіді на питання правового характеру, що є дискусійними чи вирішуються на практиці по-різному. У свою чергу, науковці матимуть можливість скористатися матеріалами судової практики для своїх досліджень, що дозволить органічно поєднати інтереси науки та практики”.

На найближчий час заплановано проведення першого засідання нового складу Науково-консультативної ради, на якому, крім організаційних питань її діяльності, буде дана експертна оцінка підготовленим проектам постанов Пленуму Верховного Суду України, іншим документам, які потребують наукової оцінки.