Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
10/24/2008
Суди отримають роз’яснення щодо практики розгляду цивільних справ в апеляційному порядку та корпоративних спорів

Сьогодні відбулося засідання Пленуму Верховного Суду України, на якому надано роз’яснення судам з питань розгляду цивільних справ в апеляційному порядку та розгляду судами корпоративних спорів. Внесено зміни та доповнення до постанов Пленуму Верховного Суду України від 25 квітня 2003 р. № 4 “Про практику застосування судами запобіжного заходу у вигляді взяття під варту та продовження строків тримання під вартою на стадіях дізнання і досудового слідства” та від 30 травня 2008 р. № 6 “Про практику застосування кримінально-процесуального законодавства при попередньому розгляді кримінальних справ у судах першої інстанції”.

У першому читанні прийнято за основу постанови Пленуму “Про практику застосування судами кримінального законодавства у справах про викрадення, знищення, пошкодження, приховування чи підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також збут або використання підроблених документів” та “Про практику застосування судами України законодавства у справах про злочини проти безпеки виробництва”.

Пленумом Верховного Суду України також прийнято рішення звернутися до Конституційного Суду України з поданнями щодо відповідності Конституції України положень статті 37 та пункту 25 статті 71 Закону України “Про державний бюджет на 2007 рік” та щодо конституційності положень частин сьомої, дев’ятої, пункту 2 частини шістнадцятої, частини двадцятої статті 236-8 Кримінально-процесуального кодексу України.