Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
08/06/2010
Збори суддів Верховного Суду України звернуться до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України

За таке рішення проголосувала більшість суддів, присутніх на зборах 6 серпня 2010 року, що відбулися згідно з Законом України «Про судоустрій і статус суддів» від 7 липня 2010 року.

У Зверненні йдеться про необхідність перегляду «Перехідних положень» зазначеного Закону та забезпечення умов для діяльності Верховного Суду України. Адже відповідно до нового Закону «Про судоустрій і статус суддів» Кабінет Міністрів України у місячний термін має забезпечити розміщення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ в адміністративних приміщеннях, де розміщуються судові палати у цивільних і кримінальних справах Верховного Суду.

Станом на 6 серпня 2010 року у Верховному Суді України працює 79 суддів, жоден з яких не надав згоди на переведення до іншого суду. Відповідно до частини другої статті 133 Закону кожен суддя забезпечується окремим кабінетом, робочим місцем та необхідними для роботи засобами. На розгляді Судової палати у цивільних справах Верховного Суду нині перебуває понад 21 тис. касаційних скарг та справ, на розгляді Судової палати у кримінальних справах – понад 2 тис. 100 касаційних скарг та справ.

Враховуючи зазначене, реалізація положень Закону перешкодить здійсненню правосуддя найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції, а отже, призведе до порушення гарантованого Основним Законом держави права громадян на судовий захист.

На зборах суддів Верховного Суду України були також обрані делегати на конференції суддів господарських, адміністративних і загальних судів. Ними стали Голова Верховного Суду В.В. Онопенко, судді О.О. Терлецький та В.П. Барбара. Делегатами З’їзду суддів України збори суддів Верховного Суду обрали В.В. Онопенка, П.П. Пилипчука та М.Є. Короткевича.

Виступаючи перед суддями Верховного Суду України, Василь Онопенко наголосив на тому, що Закон «Про судоустрій і статус суддів» хоча й набув чинності та повинен виконуватись, проте він не є досконалим і потребує внесення багатьох змін. Саме з цією метою Голова Суду запропонував створити робочу групу з напрацювання і підготовки пропозицій для внесення змін до Закону.