Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
05/29/2013
Делегація Верховного Суду України взяла участь у XVI-й Міжнародній конференції суддів

Делегація Верховного Суду України
взяла участь у XVI-й Міжнародній конференції суддів


22 - 24 травня 2013 року у місті Берліні, Німеччина, пройшла щорічна Міжнародна конференція суддів «Можливості та проблеми судочинства 21-го століття» за фінансування Фундації родини Фьорс, юридичного факультету Університету штату Мічіган та Інституту IFES.У форумі взяли участь представники Верховного Суду України - суддя Судової палати у цивільних справах Наталія Лященко і начальник управління вивчення та аналізу судової практики Ірина Бейцун.

Упродовж двох днів для представників судових органів зарубіжних країн, міжнародних організацій та наукових установ було проведено чотири сесії.

Під час першої сесії, присвяченої темі регіоналізації та глобалізації, модератор завідувач кафедрою юридичного факультету університету штату Мічіган Еван Камінкер зосередив увагу присутніх на конфліктах, що виникають у результаті взаємодії між регіональними системами, універсальними системами, а також між національними законами.

В обговоренні взяли участь професори юридичного факультету університету штату Мічіган Майкл Барр, Тім Дікінсон, Дініель Халберстам та керуючий партнер ТОО Целле, Гофман, Вельбель & Мейсон Даніель С. Мейсон.

У наступній сесії, на якій обговорювалося питання змін у штаті судів, організаціях та правовому середовищі, зокрема, змін до Конституцій, Конвенцій з прав людини та основоположних свобод, модератором був старший суддя і почесний голова Апеляційного суду США Кліффорд Дж. Уоллес.

Доповіді на цю тему представили суддя з Чехії Ірена Хладікова, Голова Верховного Суду Пакистану Іфтіхар Мухаммад Чаудхрі та Голова Верховного Суду Того Тете Теодосе Текое.

На третій сесії конференції її учасники обговорили питання верховенства права у мусульманському світі. Модератором став член ради директорів МФЕС Шон Клірі. З доповідями виступили заступник голови Вищого Конституційного суду Єгипту Адель Омар Шериф, координатор проекту індексації шаріату Імам Фейсал Рауф та суддя Спеціального трибуналу по Лівану Івана Хрдлікова.

Під час заключної сесії відбувся обмін думками щодо питання судової спеціалізації та верховенства права.

Стосовного цієї теми висловилися президент Судового саміту Америк д-р Гало Рісо Мантілья, колишній заступник генерального секретаря Ради Європи Ганс Християн Крюгер, представник Венеціанської комісії, колишній президент Конституційного суду Румунії Лучіан Міхай та суддя Верховного Суду Сінгапуру Ву Біх Лі.

Із заключним словом на конференції виступив її фундатор Фредерік П. Фьорс.