Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
03/03/2009
Верховний Суд України скасував рішення господарських судів щодо ВАТ «Квазар»

3 березня 2009 року Судова палата у господарських справах Верховного Суду України розглянула касаційні скарги ЗАТ «КБ «Приватбанк» (в особі філії «Відокремлений підрозділ Київського головного регіонального відділення ЗАТ «КБ «Приватбанк») та ВАТ «Квазар» про захист права власності на цінні папери і частково їх задовольнила.

Скасовано постанову Вищого господарського суду України від 25 листопада 2008 року та рішення Господарського суду м. Києва від 15 травня 2008 року за позовом компанії «КМ Сек’юр корп.» до ЗАТ «КБ «Приватбанк» (в особі філії «Відокремлений підрозділ Київського головного регіонального відділення ЗАТ «КБ «Приватбанк») про захист права власності на цінні папери. Із позовом до Господарського суду м. Києва від імені компанії «КМ Сек’юр корп.» звернувся громадянин Аркаді Астрін, який нібито мав доручення на представлення її інтересів.

Постановою Судової палати у господарських справах Верховного Суду України справу направлено на новий розгляд до господарського суду першої інстанції зі стадії прийняття позовної заяви.

Слід зазначити, що за результатами проведеної перевірки заступник голови Ради суддів України Олександр Волков ініціював питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді Господарського суду м. Києва Мандринченка О.В., під головуванням якого було розглянуто цю справу в суді першої інстанції. У відповідному поданні до Кваліфікаційної комісії суддів господарських судів України йдеться, зокрема, про те, що при розгляді зазначеної справи цей суддя допустив ряд порушень матеріального і процесуального законодавства, а тому є підстави для порушення стосовно нього дисциплінарного провадження.