Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
06/06/2013
Відбулася зустріч Голови Верховного Суду України з Послом Сполучених Штатів Америки в Україні

Відбулася зустріч Голови Верховного Суду України
з Послом Сполучених Штатів Америки в Україні

6 червня 2013 року Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Сполучених Штатів Америки в Україні Джоном Ф. Теффтом.

-
-
-
-
Темою розмови стало обговорення широкого кола питань, пріоритетних у довгостроковому партнерстві з підтримки Сполученими Штатами Америки судової реформи в Україні.

Привітавши на початку зустрічі Ярослава Романюка із обранням на посаду Голови Верховного Суду України, пан Посол зазначив, що метою такого партнерства є побудова в Україні справедливої незалежної системи судочинства як наріжного каменю демократичного суспільства. Особисто я, зауважив Джон Ф. Теффт, завжди був прихильником того, щоб основні вимоги до незалежності й неупередженості судової системи формувала не стільки держава, як самі судді. У цьому контексті він висловив задоволення й дав позитивну оцінку Кодексу суддівської етики, ухваленому цьогоріч найвищим органом суддівського самоврядування.

На зустрічі йшлося також про високий рівень взаємної конструктивної співпраці в рамках реалізації проектів, спрямованих на зміцнення ефективності й незалежності правосуддя в Україні, зокрема проекту Агентства США з міжнародного розвитку «Справедливе правосуддя». Відзначивши ефективність взаємодії цього проекту із найвищою судовою інстанцією, Голова Верховного Суду України висловив пропозиції щодо можливих напрямів співробітництва, реалізація яких, на його думку, допомогла б українським суддям та працівникам апаратів судів, а їх статус і роль у судовій діяльності після прийняття закону «Про судоустрій і статус суддів» набули значно більшої ваги, уникнути помилок на шляху подальшого реформування судово-правової системи й приведення її у відповідність до міжнародних норм.

Однією з особливо нагальних у наш час, наголосив Ярослав Романюк, постає потреба в налагодженні комунікацій судових установ із громадськістю і засобами масової інформації, а також охоплення абсолютно всіх судів, зокрема й Верховного, системою електронного правосуддя. Ми зацікавлені в тому, наголосив він, щоб мати можливість перейняти досвід країн з ефективними судовими системами, та з урахуванням наших національних особливостей, запровадити його в Україні.

У свою чергу пан Посол запевнив Голову Верховного Суду у тому, що українська сторона може розраховувати на підтримку й допомогу уряду США у розбудові незалежної судової системи та висловив упевненість, що незмінність цього курсу збереже і його наступник на посаді Надзвичайного і Повноважного Посла Сполучених Штатів Америки в Україні. Як відомо, пан Тефт невдовзі закінчує свою каденцію в Україні, з нагоди чого Ярослав Романюк засвідчив свою повагу та подякував йому, висловивши пану Послу та його родині найщиріші побажання добра і здоров’я.

У зустрічі також взяли участь Радник з правоохоронних питань Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Вільям Хендерсон, Директор відділу сприяння розвитку демократії та врядування Американської Агенції міжнародного розвитку Кейт Сомвонгсірі, начальник відділу міжнародного співробітництва Верховного Суду України Ліна Губар та заступник керівника прес-служби Верховного Суду України Лариса Пономарьова.

Переклад забезпечували Олег Савчин та головний спеціаліст сектору перекладів відділу міжнародного співробітництва ВСУ Микита Коваль.