Інформація про видання
На першу сторінку Написати листа Пошук
 2008   ‹ інформація про журнал
   № 4 (92)
    СУДОВА ПРАКТИКА
JUDICIAL PRACTICE
     РІШЕННЯ У КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ
DECISIONS IN CRIMINAL CASES

Відповідно до п. 13 ч. 2 ст. 370 КПК України вирок належить скасувати, якщо було порушено право підсудного виступити з останнім словом

Ухвала колегії суддів Судової палати
у кримінальних справах Верховного Суду України
від 27 грудня 2007 р.
(в и т я г)

Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області вироком від 24 квітня 2007 р. засудив Г. за ч. 2 ст. 125 КК із застосуванням ст. 69 цього Кодексу до штрафу в сумі 600 грн. Постановлено стягнути із засудженого на користь потерпілого Л. 1 тис. грн на відшкодування моральної шкоди та 150 грн витрат за отримані юридичні послуги.

Апеляційний суд Вінницької області ухвалою від 13 червня 2007 р. зазначений вирок залишив без змін.

Г. визнано винним у тому, що він 16 вересня 2006 р. під час сварки, яка виникла на ґрунті особистих неприязних стосунків, завдав Л. декілька ударів рукою та ногою у різні частини тіла й один удар ножем в голову, а наступного дня під час повторної сварки з тих самих мотивів — ударів металевою монтировкою в плече та передпліччя потерпілого, заподіявши йому легкі тілесні ушкодження, що спричинили короткочасний розлад здоров’я.

У касаційній скарзі Г. просив скасувати постановлені щодо нього судові рішення у зв’язку з невідповідністю висновків суду фактичним обставинам справи, істотним порушенням вимог кримінально-процесуального закону та неправильним застосуванням кримінального закону. При цьому він посилався на те, що суд не взяв до уваги його показання та обґрунтував обвинувачення лише на показаннях Л. Засуджений стверджував, що ударів потерпілому не завдавав, а рана в нього утворилася не внаслідок удару ножем, а від уламку скла, який відлетів у той момент, коли він (Г.) ударив рукою по склу дверей, що підтверджено висновком судово-медичної експертизи.

Перевіривши матеріали справи й обговоривши наведені в касаційній скарзі доводи, колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України задовольнила її з таких підстав.

Відповідно до п. 13 ч. 2 ст. 370 КПК вирок належить скасувати, якщо порушено вимоги статей цього Кодексу, які встановлюють надання підсудному права виступити з останнім словом.

Як убачається із протоколу судового засідання, підсудному Г. не надавалося право виступити з останнім словом.

Оскільки зазначене порушення кримінально-процесуального закону є істотним, колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України вирок Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області від 24 квітня 2007 р. та ухвалу Апеляційного суду Вінницької області від 13 червня 2007 р. скасувала і направила справу на новий судовий розгляд у місцевий суд в іншому складі.