Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
07/03/2013
У Верховному Суді України відбулася зустріч із делегацією Верховного Суду Держави Лівія

У Верховному Суді України відбулася зустріч із делегацією Верховного Суду Держави Лівія


3 липня 2013 року Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк зустрівся з делегацією Верховного Суду Держави Лівія, яка перебуває в Україні з робочим візитом на чолі з Головою Суду Камалем Баширом Даганом.

До складу делегації входять радники Верховного Суду Держави Лівія Хусейн Омр Аль-Штеві, Раджеб Абураві Агиль, Абудрахман Хусейн Аль-Алям Мазіні, керівник офісу Голови Верховного Суду Держави Лівія Абдульбасет Омр Кара.

У зустрічі взяв участь Тимчасовий Повірений у справах Держави Лівія в Україні Алхаді Асбає.

Верховний Суд України представляли: заступник Голови Верховного Суду України – секретар Судової палати у кримінальних справах Анатолій Редька, заступник Голови Верховного Суду України – секретар Судової палати у господарських справах Валентин Барбара, заступник Голови Верховного Суду України – секретар Судової палати в адміністративних справах Віктор Кривенко, судді Верховного Суду України Галина Канигіна, Микола Короткевич, Петро Панталієнко, Олександр Потильчак, Віктор Школяров, керівник апарату Верхівного Суду України Іван Кучерина, начальник відділу міжнародного співробітництва Верховного Суду України Ліна Губар, керівник прес-служби Верховного Суду України Людмила Момот.Вітаючи гостей, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк висловив сподівання, що цей візит стане вагомим внеском не лише у розвиток двостороннього співробітництва між верховними судами Лівії й України, а й сприятиме розвитку співробітництва між двома державами загалом.

Ярослав Романюк поінформував гостей про хід судово–правової реформи в Україні, спрямованої відповідно до європейських стандартів на забезпечення в державі формування ефективної системи судового захисту прав громадян. Зокрема, зауважив Голова Верховного Суду, у тісній співпраці з Радою Європи в Україні реформується система кримінальної юстиції: новий Кримінальний процесуальний кодекс докорінно змінив модель кримінального процесу – із пострадянської обвинувальної на європейську змагальну. Ярослав Романюк підкреслив також, що процес реформування кримінального та кримінально-процесуального законодавства спрямований, серед іншого, на гуманізацію правових норм і зменшення кількості осіб, які перебувають під вартою.

Голова Верховного Суду Держави Лівія Камаль Башир Даган повідомив про те, що і в його країні відбувається реформування судової системи, і принагідно висловив щиру вдячність українським колегам за надану можливість побувати в Україні й обмінятися напрацьованим досвідом. За словами високого гостя, у Державі Лівія прагнуть створити державу закону, тож мости дружнього співробітництва між верховними судами різних країн, зокрема й України, які налагоджуються нині, мають максимально сприяти цьому.
Сторони обмінялися інформацією про судовий устрій Лівії та України, обговорили повноваження найвищих судових органів обох держав, висловилися за подальше розширення взаємовигідного співробітництва.

На завершення зустрічі Голова Верховного Суду України порушив питання про долю 19 українців, засуджених у Лівії за надання технічної підтримки колишньому лівійському режиму до 10 років позбавлення волі з виправними роботами.

Україна сподівається на перегляд цього суворого вироку, зазначив Ярослав Романюк, або ж на застосування положень українсько–лівійської Угоди про передачу засуджених осіб (у даному випадку – з Лівії в Україну), що діє з 2010 року.

У свою чергу Голова Верховного Суду Держави Лівія висловив сподівання, що під час апеляційного перегляду цієї гучної справи не буде допущено несправедливості. Камаль Башир Даган також із розумінням поставився до висловленого Головою Верховного Суду України занепокоєння щодо долі чотирьох громадян України, які понад півтора року перебувають під вартою колишньої влади без пред’явлення їм будь-яких офіційних обвинувачень, і щодо необхідності якнайшвидшого переведення їх під опіку офіційної влади та прийняття справедливого рішення стосовно їх подальшої долі.

На завершення зустрічі Ярослав Романюк та Камаль Башир Даган підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у правовій та судовій сферах між Верховним Судом України та Верховним Судом Держави Лівія.

Переклад на зустрічі забезпечив перекладач Посольства Держави Лівія в Україні Белаіт Аідуалі.