Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
02/03/2012
Представництво Ради Європи в Україні і Верховний Суд України зацікавлені у подальшій співпраці

ПРЕС-СЛУЖБА ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ


01043, м. Київ, вул. П.Орлика, 4
тел./факс: 594-54-11, Е-mail: presa@scourt.gov.ua


Повідомлення для преси

Представництво Ради Європи в Україні і
Верховний Суд України зацікавлені у подальшій співпраці

-
-
Про це йшлося на зустрічі суддів Верховного Суду України з керівником Офісу Ради Європи в Україні, Послом Владіміром Рістовскі та регіональним координатором спільної Програми Ради Європи та Європейського Союзу «Боротьба з проявами жорсткого поводження і безкарністю» Боженою Маланчук.

Перший заступник Голови Верховного Суду України Ярослав Романюк відзначив, що між Радою Європи та Верховним Судом України склалися міцні професійні контакти, які охоплюють різні аспекти судочинства. Надзвичайно корисним у цьому сенсі є й реалізація різноманітних проектів, найпотужнішим із яких був проект «Прозорість та ефективність функціонування судової системи України».

За сприяння Ради Європи у вересні минулого року у Верховному Суді України відбувся і круглий стіл «Роль верховного суду в захисті прав людини на національному рівні», участь у якому взяли представники усіх верховних судів країн-членів РЄ. Тож, наголосив Перший заступник Голови Верховного Суду України, така конструктивна співпраця з Радою Європи і її Представництвом в Україні і в подальшому буде надзвичайно актуальною.
Ярослав Романюк висловив також удячність Раді Європі за експертну допомогу в підготовці законопроектів у рамках судової реформи в Україні, і, зокрема, проекту Кримінально-процесуального кодексу, в розробці якого брали участь і судді Верховного Суду України.

Владімір Рістовскі зауважив, що на сьогодні в Україні – сприятливе середовище для реформування не лише судової, а й усієї правової системи. І позитивним моментом у цьому плані, на переконання пана Посла, стане й реалізація Україною нещодавно прийнятої Резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи щодо виконання Україною її зобов’язань перед РЄ, адже рекомендації РЄ, підкреслив В. Рістовскі, спрямовані на утвердження європейських стандартів у діяльності українських інституцій влади.

Ярослав Романюк поінформував високого гостя про те, що наприкінці минулого року з метою наближення українського законодавства до світових стандартів щодо застосування такого запобіжного засобу як взяття під варту та тривалості розгляду відповідної категорії справ Рада суддів України та рада суддів загальних судів провели вивчення судової практики з цих питань у восьми регіонах України (Верховний Суд України наразі позбавлено таких повноважень).

За результатами цього вивчення відбудеться круглий стіл із залученням широкого кола науковців, правників-практиків, законодавців, представників Адміністрації Президента, на якому, висловив сподівання Я. Романюк, будуть вироблені конструктивні підходи у вирішенні цієї проблеми. Відчутною допомогою в цьому сенсі стане й реалізація в Україні програми РЄ та ЄС «Боротьба з проявами жорстокого поводження і безкарністю», переконані у Верховному Суді України.

Представники Ради Європи в Україні і судді Верховного Суду зупинилися й на такій актуальній проблемі забезпечення справедливого судочинства в Україні як надання її громадянам права безпосереднього доступу до найвищого судового органу держави, а не через існуючий нині допуск вищих спеціалізованих судів. Така норма у законодавстві, наголосив Ярослав Романюк, призвела до того, що за останній період значно збільшилася кількість звернень українських громадян до Європейського Суду з прав людини, оскільки на національному рівні вони позбавлені повноцінного судового захисту.

На завершення зустрічі сторони підтвердили необхідність подальшої тісної співпраці, оскільки в успішному реформуванні українських правничих інституцій зацікавлені як в Україні, так і в Раді Європи.

У зустрічі взяли участь судді Верховного Суду України Тетяна Гошовська, Олена Кузьменко, Володимир Пивовар та Богдан Пошва.