Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
06/26/2013
Вийшов друком шостий номер «Вісника Верховного Суду України»

Вийшов друком шостий номер «Вісника Верховного Суду України»

У черговому номері “Вісника…” видруковано вітання Голови Верховного Суду України Ярослава Романюка з нагоди 17-ої річниці Конституції України. Крім того, під заголовком “Незалежне та справедливе судочинство суттєво вплине на політичну та економічну стабільність у державі” подано матеріали про участь Голови Верховного Суду України у двох парламентських слуханнях з таких актуальних питань, як стан виконання судових рішень та стан дотримання прав людини в Україні.

В іншій інформації йдеться про збори суддів Верховного Суду України, які відбулися 14 червня. Учасники зібрання розглянули низку питань і внесли, зокрема, зміни та доповнення до чинного Положення про збори суддів, що діє із 2004 року; заслухали і взяли до відома інформацію планово – фінансового управління про бюджет Верховного Суду України та напрями його використання. Судді також прийняли рішення подати раді суддів адміністративних судів пропозицію щодо делегата на конференцію суддів адміністративних судів України від Верховного Суду України – суддю Судової палати в адміністративних справах Юрія Тітова.

Ярослав Романюк запропонував розглянути питання відзначення суддів Верховного Суду України та нагородження їхніх колег у відставці.

Збори підтримали пропозицію Голови Верховного Суду України щодо внесення Президенту України подань про нагородження орденом Ярослава Мудрого V ступеня Голови Верховного Суду України у відставці Петра Пилипчука та орденом княгині Ольги III ступеня судді Верховного Суду УРСР у 1975-1985 рр. Марії Беліченко, якій у цьому році виповнюється 85 років.

Розглянуто й інші питання, з яких прийнято відповідні рішення.

У постійній рубриці часопису опубліковано “Висновки Верховного Суду України, викладені у рішеннях, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої п.1 ч.1 ст.11116 ГПК України за II півріччя 2012 р.” Далі видруковано рішення в адміністративних, господарських, кримінальних та цивільних справах.

Увазі читачів запропоновано також “Аналіз стану здійснення судочинства судами загальної юрисдикції у 2012 р.”, підготовлений за даними судової статистики. А в статті “Охорона і захист прав дитини у спорах про спільну власність” здобувач Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України Л.А. Романовська висловила свою точку зору з цієї актуальної проблеми.

У рубриці “Міжнародні зв’язки” розміщено дві інформації: про офіційну зустріч Голови Верховного Суду України Ярослава Романюка із Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Джоном Ф. Теффтом та про відвідини з робочим візитом Верховного Суду України делегації Верховного Суду Республіки Казахстан на чолі з його головою Бектасом Бекназаровим.

І наостанок шостого номера часопису колектив Верховного Суду України щиро привітав суддю Верховного Суду України у відставці Володимира Бутенка з його 75-річчям та суддю Верховного Суду України Анатолія Ємця, у якого 27 червня — 50-літній ювілей.