Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
06/17/2013
ПРАВОВИЙ ВИСНОВОК Верховного Суду України у спорі про визнання договору іпотеки майнових прав частково недійсним

ПРАВОВИЙ ВИСНОВОК
Верховного Суду України
у спорі про визнання договору іпотеки майнових прав

частково недійсним

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 12 червня 2013 року розглянув справу № 6-45 цс 13, предметом якої був спір про визнання договору іпотеки майнових прав частково недійсним.

При розгляді цієї справи Верховний Суд України зробив правовий висновок, відповідно до якого виконання зобов’язань за інвестиційною угодою свідчить про вчинення дій, спрямованих на виникнення юридичних фактів, необхідних і достатніх для отримання права вимоги переходу права власності на об’єкт будівництва або набуття майнових прав на цей об’єкт.

Розпорядження цими правами будь-ким, крім особи інвестора або без його згоди на передачу майнових прав у заставу, порушує права інвестора й не відповідає вимогам частини другої статті 583 ЦК України та статті 5 Закону України “Про іпотеку” (у редакції, яка була чинною з 23 лютого 2006 року до 25 грудня 2008 року).

З повним текстом постанови Верховного Суду України у цій справі можна буде ознайомитися на офіційному веб-сайті Суду (http://www.scourt.gov.ua) у підрозділі "Постанови у справах цивільної юрисдикції" розділу "Рішення Верховного Суду України".