Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
05/18/2007
У Верховному Суді України відбулися збори суддів Верховного Суду України

    Попри очевидні спроби руйнації судової системи, політизації судів, намагання зробити суд засобом задоволення приватних та корпоративних інтересів органам судової влади все ж таки вдається в цілому зберігати свій правовий статус і здійснювати правосуддя відповідно до закону.

    Про це Голова Верховного Суду України Василь Онопенко сьогодні заявив на зборах суддів Верховного Суду України, аналізуючи ситуацію у сфері судочинства. Однією з найнебезпечніших тенденцій, характерних для нинішнього розвитку подій у країні, є вихід суб‘єктів владних повноважень за межі права, відверте ігнорування закону, повернення до ситуації, за якої конфлікти вирішуються за принципом не сили права, а права сили. На думку керівника найвищої судового органу, у цьому криється велика небезпека для держави і суспільства, адже свідома руйнація судової системи – це шлях до суцільного свавілля, знищення основ держави, суспільного безладу. Василь Онопенко закликав колег надалі стояти на забезпеченні законності у державі. Політична доцільність не є правовою категорією і нею жодним чином не можна керуватися при здійсненні правосуддя.

    Якщо раніше тиск на суд мав латентний характер, то останнім часом ми стали свідками спроб безпрецедентного системного і нахабного втручання у діяльність суду – наголосив Перший заступник Голови Верховного Суду України, голова Ради суддів України Петро Пилипчук, який наполягав на необхідності прийняти з цього приводу окрему заяву суддівського зібрання. На його думку, таке втручання здійснюється на суддів при вирішенні ними судових справ, формуванні суддівського корпусу, призначенні суддів на адміністративні посади. Але за будь–яких обставин судді мають діяти в межах закону. Відвертим зловживанням суддів, а тим більше, їх сваволі не може бути знайдено пояснення і обґрунтування.

    Судді Верховного Суду України обговорили ряд питань, пов‘язаних із реформуванням судової системи, вдосконаленням правосуддя, організацією роботи найвищого судового органу.