Інформація про видання
На першу сторінку Написати листа Пошук
 2010   ‹ інформація про журнал
   № 1 (113)
    СУДОВА ПРАКТИКА
JUDICIAL PRACTICE
     РІШЕННЯ У КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ
DECISIONS IN CRIMINAL CASES

Звільняючи засуджену особу від відбування покарання з випробуванням, суд може покласти на неї обов’язки, передбачені ст. 76 КК України. У цьому випадку суд не встановлює періодичності реєстрації, оскільки відповідно до ч. 3 ст. 13 Кримінально-виконавчого кодексу України вирішення цього питання віднесено до компетенції кримінально-виконавчих інспекцій


УХВАЛА
колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України
від 16 липня 2009 р.
(в и т я г)


Криничанський районний суд Дніпропетровської області вироком від 18 серпня 2008 р. засудив Т.В. за ч. 3 ст. 186 КК на строк чотири роки позбавлення волі, а на підставі ст. 75 КК звільнив від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком три роки.

На підставі ст. 76 КК на Т.В. покладено обов’язки повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання і роботи, щомісячно з’являтися для реєстрації у кримінально-виконавчу інспекцію.

Зазначеним вироком засуджено також Т.С., судові рішення щодо якого не оскаржуються.

Апеляційний суд Дніпропетровської області ухвалою від 11 листопада 2008 р. цей вирок залишив без змін.

Т.В. визнано винним та засуджено за те, що він 8 червня 2008 р. приблизно о 15 годині, за попередньою змовою з Т.С., з метою викрадення чужого майна шляхом вільного доступу проник разом з Т.С. у приміщення житлового будинку С., де вони у присутності В.І., яка була в будинку, відкрито викрали майно потерпілої В.Г. на загальну суму 2 тис. 910 грн.

У касаційному поданні прокурор, не оспорюючи висновків суду про доведеність вини Т.В., просив вирок щодо нього змінити у зв’язку із неправильним застосуванням кримінального закону. При цьому він послався на те, що суд на порушення вимог кримінального закону, застосувавши до Т.В. ст. 76 КК, встановив йому періодичність проведення реєстрації у кримінально-виконавчій інспекції, що зазначеним законом не передбачено.

Перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційного подання, колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України дійшла висновку, що воно підлягає задоволенню з таких підстав.

При звільненні Т.В. від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК, суд всупереч вимогам ст. 76 цього Кодексу зобов’язав Т.В. з’являтися для реєстрації в кримінально-виконавчу інспекцію щомісяця, тобто встановив періодичність такої реєстрації, що не передбачено зазначеною нормою закону.

Апеляційний суд на це не звернув уваги.

У зв’язку з цим колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України змінила вирок Криничанського районного суду Дніпропетровської області від 18 серпня 2008 р. та ухвалу Апеляційного суду Дніпропетровської області від 11 листопада 2008 р. щодо Т.В. і виключила з них рішення про встановлення періодичності (щомісяця) явки засудженого Т.В. для реєстрації у кримінально-виконавчій інспекції.